Ενημερωτική συνάντηση για τη λύσσα στην Τ.Κ. Βλαχογιαννίου

foto1Σε συνέχεια της εκστρατείας ενημέρωσης των κατοίκων των δημοτικών και τοπικών κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας και ειδικά των κτηνοτρόφων, των κυνηγών αλλά και των ιδιοκτητών κατοικίδιων ζώων, αναφορικά με τη λύσσα , πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση σήμερα Παρασκευή και ώρα 11:00 στο ΚΑΠΗ της τοπικής Κοινότητας Βλαχογιαννίου.

Την ενημέρωση στους κατοίκους παρείχαν ο Τμηματάρχης της Κτηνιατρικής Υπηρεσίας Π.Ε.Λάρισας κ.Ρίζος Ηλίας, ο Κτηνίατρος Π.Ε.Λάρισας κ.Κωνσταντινίδης Αθανάσιος, ο βοηθός κτηνιάτρου κ.Ντίνας Νικόλαος και εκ μέρους των ιδιωτών κτηνιάτρων ο κ.Ζησόπουλος Ευάγγελος.

Στην συνάντηση παραβρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Δ.Ε.Ποταμιάς κ.Ιωάννης Δραγατσίκης, ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Βλαχογιαννίου κ.Ιωάννης Γκουρομπίνος, η Δ/ντρια του Δημοτικού Σχολείου Βλαχογιαννίου κα.Χρυσούλα Κακανούλη και πλήθος πολιτών.

Οι ενημερωτικές συναντήσεις θα συνεχιστούν και στις υπόλοιπες ενότητες του Δήμου Ελασσόνας σύμφωνα με το κάτωθι πρόγραμμα

- Παρασκευή 7 Μαρτίου 2014

20:30 - Δημοτική Ενότητα Λιβαδίου : Τζάννειο Πνευματικό Κέντρο

20:30 - Δημοτική Ενότητα Αντιχασίων : Δημοτικό Κατάστημα Κρανέας

- Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014

11:00 - Δημοτική Ενότητα Καρυάς: Κοινοτικό Κατάστημα Καρυάς

Γρ. Αντιδημάρχου 2493350238

Ο Δήμος Ελασσόνας υποδέχεται την μεγάλη γιορτή της ποδηλασίας και φιλοξενεί τον ΔΕΗ Διεθνή Ποδηλατικό Γύρο Ελλάδας 2024 αυτή την Πέμπτη 16 Μαΐου.

Δεκάδες είναι οι καταναλωτές που πρόκειται να επηρεαστούν από το νέο πρόγραμμα διακοπής παροχής νερού λόγω οφειλών προς τη ΔΕΥΑ Ελασσόνας.

Η Παιδική Χορωδία του Δήμου Ελασσόνας είχε τη χαρά και την τιμή να συμμετέχει στη 2η Εαρινή Συνάντηση Χορωδιών Δήμου Λαμιέων, την Κυριακή 21 Απριλίου, στο Δημοτικό Θ [ ... ]

Ξεκινούν αυτή την εβδομάδα τα τμήματα «Κύκλοι Άθλησης και Εργαστήρια Ευεξίας» με δεκάδες συμμετοχές πολιτών για 2η συνεχόμενη χρονιά από την Αντιδημαρχία Πολιτι [ ... ]

Κατά την αντιπυρική περίοδο 2024 και προς αποφυγή πυρκαγιών σε δασικές και αγροτικές εκτάσεις, παρακαλούνται οι μελισσοκόμοι που δραστηριοποιούνται στο δήμο Ελασσ [ ... ]