Σε Λάρισα και Κω η Φιλαρμονική του Δήμου Ελασσόνας

filarmonikh-elassonasΥπό τη διεύθυνση του αρχιμουσικού της Δημήτρη Τσιαβέ

Η φιλαρμονική του δήμου Ελασσόνας θα συμμετέχει στην 7η διεθνή συνάντηση φιλαρμονικών στη Λάρισα που θα πραγματοποιηθεί στις 23-24-25 Ιουνίου όπου θα λάβουν μέρος οι φιλαρμονικές της πόλης Rubnik της Πολωνίας, του δήμου Αμπελοκήπων Μενεμένης, δήμου Ελασσόνας και του δημοτικού Ωδείου Λάρισας.

Επίσης η φιλαρμονική του δήμου Ελασσόνας θα μεταβεί στο νησί της Κω όπου θα συμμετέχει στο 4ο διεθνές φεστιβάλ ορχηστρών που θα πραγματοποιηθεί στις 3-4-5-6 Ιουλίου με τη συμμετοχή των φιλαρμονικών δήμου Αγρινίου, Καλλιθέας Ρόδου, δήμου Κω, δήμου Καρπενησίου, Κrammer Ουγγαρίας, δήμου Ελασσόνας, Ταμάσου και ορεινής Κύπρου, δήμου Κορίνθου, δημοτικής ενότητας Ηρακλειδών Κω και Ostrava Τσεχίας.

Η φιλαρμονική του δήμου Ελασσόνας θα παρουσιάσει ένα ποικίλο πρόγραμμα από το ξένο και ελληνικό ρεπερτόριο υπό τη διεύθυνση του αρχιμουσικού της Δημήτρη Τσιαβέ, ενώ οι δράσεις της φιλαρμονικής θα συνεχιστούν όλο το καλοκαίρι με συναυλίες σε όλο το δήμο Ελασσόνας αλλά και άλλες πόλεις της Ελλάδος.

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
Πρόσκληση εορτασμού 28ης Οκτωβρίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημ [ ... ]

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]