Ευαγγέλου: Υπογράφουμε τις αιτήσεις σύνδεσης με το Φυσικό Αέριο για να «τρέξει» γρηγορότερα το έργο

evaggelouypografi«Ένα μεγάλο έργο για την πόλη της Ελασσόνας και γενικότερα για την επαρχία μας είναι έτοιμο να ξεκινήσει. Το έργο αυτό θα προχωρήσει με γρηγορότερους ρυθμούς, ανάλογα με τον αριθμό των αιτήσεων που θα υπογραφούν από τους πολίτες.

Η σύνδεση νοικοκυριών και επιχειρήσεων στο δίκτυο παροχής φυσικού αερίου θα προσδώσει πολλά και σημαντικά οφέλη σε όλους τους πολίτες του Δήμου μας. Καλώ όλους να προσέρθουν στα γραφεία του Δήμου και να ενημερωθούν από τους αρμόδιους υπαλλήλους για τη διαδικασία υπογραφής των συμβάσεων». Τα παραπάνω δήλωσε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, υπογράφοντας την ατομική του αίτηση σύνδεσης με το Φυσικό Αέριο.

Υπενθυμίζεται πως οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται στο Δημαρχείο και να συμπληρώνουν τις σχετικές αιτήσεις στις κυρίες Παληκαρά Ευανθία και Γκαλίτσιου Σταματία. Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα 24933-50242 & 24933-50251.

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
Πρόσκληση εορτασμού 28ης Οκτωβρίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημ [ ... ]

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]