Συνεργασία Δήμου Ελασσόνας - ΤΕΕ Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας

evaggelouteeΣυνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νικόλαου, πραγματοποιήθηκε μετά, από κοινή πρωτοβουλία των δύο αντρών.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν μεταξύ άλλων μια σειρά από θέματα που αφορούν και τις δύο πλευρές και έχουν να κάνουν με το τεχνικό πρόγραμμα του δήμου Ελασσόνας, το πλάνο ενεργειακής αναβάθμισης των κτιρίων του Δήμου καθώς και την μέτρηση και καταγραφή των ενεργειακών καταναλώσεων του Δήμου, την πρόοδο της διείσδυσης του φυσικού αερίου αλλά και τις ανάγκες του δήμου Ελασσόνας για τεχνική βοήθεια και μελέτες.

Οι δύο πλευρές συμφώνησαν σε μια στενή συνεργασία και μετά από μια σειρά ενεργειών αναμένεται εκ νέου, συνάντηση, για τις επόμενες κινήσεις.

Στην συνάντηση, πλην του προέδρου του ΤΕΕ κ. Παπαγεωργίου, παρευρέθηκαν ο Αντιπρόεδρος του ΤΕΕ-ΚΔΘ κ. Κουλώτσιος Κωνσταντίνος, ο Πρόεδρος του Πειθαρχικού Συμβουλίου του ΤΕΕ-ΚΔΘ κ. Στραφιώτης Δημήτριος και ο Πρόεδρος της ΔΕΥΑ Ελασσόνας κ. Σερετίδης Ανέστης.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χω [ ... ]

Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018 11:28
Επιστολή για εξισωτική αποζημείωση