Συνεργασία Δήμου Ελασσόνας - ΤΕΕ Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας

evaggelouteeΣυνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νικόλαου, πραγματοποιήθηκε μετά, από κοινή πρωτοβουλία των δύο αντρών.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν μεταξύ άλλων μια σειρά από θέματα που αφορούν και τις δύο πλευρές και έχουν να κάνουν με το τεχνικό πρόγραμμα του δήμου Ελασσόνας, το πλάνο ενεργειακής αναβάθμισης των κτιρίων του Δήμου καθώς και την μέτρηση και καταγραφή των ενεργειακών καταναλώσεων του Δήμου, την πρόοδο της διείσδυσης του φυσικού αερίου αλλά και τις ανάγκες του δήμου Ελασσόνας για τεχνική βοήθεια και μελέτες.

Οι δύο πλευρές συμφώνησαν σε μια στενή συνεργασία και μετά από μια σειρά ενεργειών αναμένεται εκ νέου, συνάντηση, για τις επόμενες κινήσεις.

Στην συνάντηση, πλην του προέδρου του ΤΕΕ κ. Παπαγεωργίου, παρευρέθηκαν ο Αντιπρόεδρος του ΤΕΕ-ΚΔΘ κ. Κουλώτσιος Κωνσταντίνος, ο Πρόεδρος του Πειθαρχικού Συμβουλίου του ΤΕΕ-ΚΔΘ κ. Στραφιώτης Δημήτριος και ο Πρόεδρος της ΔΕΥΑ Ελασσόνας κ. Σερετίδης Ανέστης.

Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 11:01
Απάντηση στις δηλώσεις Πασχόπουλου

Αναφορικά στα όσα δήλωσε ο πρώην Δήμαρχος κ. Πασχόπουλος για τα οικονομικά της ΔΕΥΑ Ελασσόνας να υπενθυμίσουμε: Παραλάβαμε την 1/9/2014 ένα ταμείο της τάξης των 192.382,15  [ ... ]

Στο Σιντελφίνγκεν της Γερμανίας, παρουσία 480 συμμετεχόντων εκ των οποίων 185 Ελλήνων εκπροσώπων από την τοπική αυτοδιοίκηση, παραβρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκ [ ... ]