Στο φως του φεγγαριού 2018

moysikesekdΗ Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με την Εφορεία Αρχαιοτήτων Λάρισας, συνδιοργανώνουν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά μουσικές εκδηλώσεις στις 26 και 27 Αυγούστου, με αφορμή την πιο όμορφη Πανσέληνο του χρόνου.

Στις 26 Αυγούστου, στο Τελωνείο της Ελασσόνας το μουσικό σχήμα που αποτελείται από τους μουσικούς Δημήτρη Κατσαβάκη, Αντωνία Βισβίκη, Σαμαντζή Θέμη και την Ραφαέλα Χουρίδη στο χορευτικό θα προσφέρει μοναδικές στιγμές σε όσους βρεθούν στον χώρο.

Στις 27 Αυγούστου, το μουσικό σχήμα που αποτελείται από τους μουσικούς Μαριάννα Ζάχου, Γιώργο Κατσάρα και Πάνο Κοσμίδη θα μαγέψουν το κοινό στον αρχαιολογικό χώρο Αζώρου.

Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 11:26
Αστική ανάπλαση Τσαριτσάνης

Στην υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου με αντικείμενο την αστική ανάπλαση κοινόχρηστων χώρων στο κέντρο της Τσαριτσάνης προχώρησαν ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νί [ ... ]

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2018 11:16