Κατασκευή αγωγού μεταφοράς νερού υδροδότησης ποιμνιοστασίων Δ.Κ Λιβαδίου

agogoslivadiΣυμφωνητικό εκτέλεσης έργου μετά από δημοπρασία υπογράφτηκε ανάμεσα στον Δήμο Ελασσόνας και στην εταιρεία Γκουγκουλής Ιωάννης Ε.Τ.Ε, από τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον νόμιμο εκπρόσωπο της εταιρείας κ. Γκουγκουλή Ιωάννη, με αντικείμενο την κατασκευή αγωγού μεταφοράς νερού για την υδροδότηση των ποιμνιοστασίων στο Λιβάδι Ελασσόνας. Ο προϋπολογισμός της μελέτης ανέρχεται στα 74.400 ευρώ με έκπτωση 11,62%.

Αμέσως μετά την υπογραφή της συμφωνίας ο κ. Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Υπογράψαμε για την κατασκευή ενός έργου ζωτικής σημασίας για τους κτηνοτρόφους του Λιβαδίου. Δεν μπορούμε να μένουμε μόνο στις εύκολες διακηρύξεις και στα μεγάλα λόγια, όσον αφορά τη στήριξη της κτηνοτροφίας μας.

Ο δήμος Ελασσόνας, με μικρά και μεγαλύτερα έργα, πάντα μέσα στο πλαίσιο των δυνατοτήτων του και ιεραρχώντας της ανάγκες των συμπολιτών μας, στέκεται δίπλα στους κτηνοτρόφους μας, δείχνοντας έμπρακτα το ενδιαφέρον και την αγωνία του για την επόμενη μέρα του πρωτογενούς μας τομέα.

Συνεχίζουμε...

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χω [ ... ]

Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018 11:28