Διανομή Τροφίμων στους ωφελούμενους του Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής» του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (Τ.Ε.Β.Α.) ΤΡΙΤΗ 11 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2018

030102

Ο Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής  Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD), ανακοινώνει ότι:

Την Τρίτη 11/12/2018 και την Τετάρτη 12/12/2018 και ώρες: 09.00 ως 14.30, θα πραγματοποιηθεί διανομή προϊόντων, αποκλειστικά στους ωφελούμενους του Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής» του ΤΕΒΑ, στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ελασσόνας, στις παλιές εργατικές κατοικίες, στην Παλαιά Εθνική Οδό Ελασσόνας – Λάρισας.

Συγκεκριμένα την Τρίτη 11/12/2018 θα γίνει η διανομή μόνο για τους κατοίκους των παρακάτω δημοτικών διαμερισμάτων:

ΑΕΤΟΡΑΧΗ, ΒΑΛΑΝΙΔΑ, ΓΑΛΑΝΟΒΡΥΣΗ, ΔΡΥΜΟΣ, ΕΛΑΣΣΟΝΑ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ,ΚΑΛΛΙΘΕΑ, ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ, ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ, ΛΥΚΟΥΔΙ, ΜΙΚΡΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ,ΣΤΕΦΑΝΟΒΟΥΝΟ, ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ.

Την Τετάρτη 12/12/2018 θα γίνει η διανομή μόνο για τους κατοίκους των παρακάτω δημοτικών διαμερισμάτων:

ΑΖΩΡΟ, ΑΚΡΗ, ΑΜΟΥΡΙ, ΑΝΑΛΗΨΗ, ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑ, ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ, ΓΙΑΝΝΩΤΑ, ΔΟΜΕΝΙΚΟ, ΚΑΛΥΒΙΑ, ΚΑΡΥΑ, ΚΟΚΚΙΝΟΠΗΛΟΣ, ΚΡΑΝΕΑ, ΚΡΥΟΒΡΥΣΗ, ΛΙΒΑΔΙ, ΛΟΥΤΡΟ, ΛΟΦΟΣ, ΜΑΓΟΥΛΑ, ΜΕΓΑΛΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ, ΜΕΣΟΧΩΡΙ, ΜΗΛΕΑ,ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ, ΠΡΑΙΤΩΡΙ, ΠΥΘΙΟ, ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟ, ΣΥΚΑΜΙΝΕΑ, ΣΥΚΕΑ,ΤΣΑΠΟΥΡΝΙΑ.

Οι ωφελούμενοι για να παραλάβουν τα είδη θα πρέπει να έχουν την αίτηση-ένταξη τους στο ΚΕΑ, αποδεικτικό του ΑΜΚΑ, ή εξουσιοδότηση εφόσον παραλαμβάνει τρίτο πρόσωπο. Παρακαλούμε όπως μεριμνήσετε για την μεταφορά των προϊόντων με προσωπικά είδη μεταφοράς (τσάντες).

Τηλέφωνα Επικοινωνίας: 2493350253 – 2493022610

Η Εντεταλμένη Σύμβουλος

Κοινωνικού Παντοπωλείου και Επισιτισμού

Δήμου Ελασσόνας