Αστική ανάπλαση Τσαριτσάνης

kourdisΣτην υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου με αντικείμενο την αστική ανάπλαση κοινόχρηστων χώρων στο κέντρο της Τσαριτσάνης προχώρησαν ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου και ο κ. Ιωάννης Κουρδής, νόμιμος εκπρόσωπος κατασκευαστικής εταιρείας.

Το συγκεκριμένο έργο, μετά από δημοπρασία μέσω του Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ, είναι προϋπολογισμού μελέτης 307.500 ευρώ (ΦΠΑ 24%) και έκπτωση 55,2%.

Μετά την υπογραφή του συμφωνητικού εκτέλεσης έργου, ο κ. Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

H εκτέλεση έργων σε ολόκληρη την επαρχία Ελασσόνας συνεχίζεται βάσει του προγραμματισμού της δημοτικής αρχής, με στόχο την ουσιαστική παρέμβαση στο αστικό περιβάλλον και την αναβάθμιση της ποιότητας της ζωής των κατοίκων.

Η παρέμβαση μας στην Τσαριτσάνη, μετά τη δημιουργία μιας σύγχρονης παιδικής χαράς είναι ένα ακόμα κομμάτι στο ψηφιδωτό που έχουμε σχεδιάσει, με στόχο, αφενός την ανάδειξη όλων των ιστορικών στοιχείων του χωριού, αφετέρου των υποδομών που είναι απαραίτητες στις μέρες μας.

Συνεχίζουμε με πρόγραμμα και σχέδιο για την ουσιαστική μεταμόρφωση ολόκληρης της επαρχίας Ελασσόνας.

Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 11:26
Αστική ανάπλαση Τσαριτσάνης

Στην υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου με αντικείμενο την αστική ανάπλαση κοινόχρηστων χώρων στο κέντρο της Τσαριτσάνης προχώρησαν ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νί [ ... ]

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2018 11:16