Διαβούλευση - Γνωμοδότηση επί του εγκεκριμένου κειμένου Στρατηγικού Σχεδιασμού του Δήμου Ελασσόνας

sima dimouΤο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα (Ε.Π.) συνιστά ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα τοπικής ανάπτυξης και βελτίωσης της διοικητικής ικανότητας του Δήμου.

Στην Α΄φάση του Ε.Π. που περιλαμβάνει τον Στρατηγικό Σχεδιασμό αποτυπώνεται το όραμα του Δήμου και καθορίζονται οι προτεραιότητες της τοπικής ανάπτυξης

και της οργάνωσης των υπηρεσιών του Δήμου και των Νομικών Προσώπων του και εξειδικεύονται οι δράσεις της πενταετίας για την επίτευξη των στόχων.

Με την υπ΄αριθ. 105/2016 Απόφαση Δημοτικού Συμβουλίου εγκρίθηκε το Σχέδιο του Στρατηγικού Σχεδιασμού 2015- 2019 του Δήμου Ελασσόνας, το οποίο τίθεται προς συζήτηση στη Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης.

Το σχέδιο Στρατηγικού Σχεδιασμού παράλληλα αναρτάται στην ιστοσελίδα του Δήμου για δημόσια διαβούλευση και καλούνται οι πολίτες και οι τοπικοί φορείς να υποβάλουν τις προτάσεις τους μέσω της συμπλήρωσης του ερωτηματολογίου που ακολουθεί.

Το ερωτηματολόγιο συμπληρώνεται και αποστέλλεται έως τις 10/6/2016 είτε εγγράφως προς την διεύθυνση ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ, ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ, ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ, 6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα, είτε ηλεκτρονικά στην διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για πληροφορίες ή διευκρινήσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Προγραμματισμού, Ανάπτυξης και Οργάνωσης, κ. Γ Σβάρνα, τηλ. : 2493350234, email : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για να δείτε το κείμενο του Στρατηγικού Σχεδιασμού πατήστε pdf-logo εδώ

Για να κατεβάσετε το ερωτηματολόγιο πατήστε word εδώ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
Πρόσκληση εορτασμού 28ης Οκτωβρίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημ [ ... ]

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]