Απόκριες 2017

apokries                 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΑΠΟΚΡΕΩΝ 2017

ΚΑΛΛΙΘΕΑ:

11:00 ΠΕΜΠΤΗ 23/2- ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ - Παιδικό πάρτι με τη συμμετοχή κλόουν και ανιματερ για τη διασκέδαση των μικρών μας φίλων καθώς και δωρεάν αναψυκτικά.

ΕΛΑΣΣΟΝΑ:

17:00 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/2-ΦΑΝΤΑΣΙΑ- Παιδικό πάρτι με τη συμμετοχή κλόουν και ανιματερ για τη διασκέδαση των μικρών μας φίλων καθώς και δωρεάν αναψυκτικά.

ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟ:

17:00 ΣΑΒΒΑΤΟ 25/2-ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΧΑΝΙ ΧΑΤΖΗΓΩΓΟΥ- Παιδικό πάρτι με τη συμμετοχή κλόουν και ανιματερ για τη διασκέδαση των μικρών μας φίλων καθώς και δωρεάν αναψυκτικά.

ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ:

20:00 ΣΑΒΒΑΤΟ 25/2-ΠΛΑΤΕΙΑ- Άναμμα Φωτιάς. Άφθονο κρασί και κρεατικά περιμένουν τους επισκέπτες μας!

ΚΡΑΝΙΑ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:

18:00 ΚΥΡΙΑΚΗ 26/02 – ΠΛΑΤΕΙΑ – Άναμμα Φωτιάς

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017

ΩΡΑ: 11:30 π.μ.

Α) ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΟΣΙΟΥ

«ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ» Παραδοσιακά κούλουμα με δωρεάν φασολάδα, νηστίσιμα εδέσματα και πολύ κέφι και χορό με τη συνοδεία παραδοσιακής ορχήστρας..

Β)«ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ» Τα παραδοσιακά κούλουμα θα γιορτάσουν παράλληλα και οι δημοτικές και τοπικές κοινότητες του Δήμου Ελασσόνας

Γ)«ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ» Τα παραδοσιακά κούλουμα θα γιορταστούν και στον παραδοσιακό οικισμό Σαρακατσαναίων.

Τετάρτη 12 Ιουλίου 2017
Γνωρίζοντας το Δομένικο

Την Πέμπτη 6 Ιουλίου η εθελοντική δράση «Γνωριμία με τα χωριά της Ελασσόνας – Περπατάμε και γνωρίζουμε τον τό [ ... ]

Την Πέμπτη 29 Ιουνίου η εθελοντική δράση «Γνωριμία με τα χωριά της Ελασσόνας – Περπατάμε και γνωρίζουμε τον τ [ ... ]