Απόκριες 2017

apokries                 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΑΠΟΚΡΕΩΝ 2017

ΚΑΛΛΙΘΕΑ:

11:00 ΠΕΜΠΤΗ 23/2- ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ - Παιδικό πάρτι με τη συμμετοχή κλόουν και ανιματερ για τη διασκέδαση των μικρών μας φίλων καθώς και δωρεάν αναψυκτικά.

ΕΛΑΣΣΟΝΑ:

17:00 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/2-ΦΑΝΤΑΣΙΑ- Παιδικό πάρτι με τη συμμετοχή κλόουν και ανιματερ για τη διασκέδαση των μικρών μας φίλων καθώς και δωρεάν αναψυκτικά.

ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟ:

17:00 ΣΑΒΒΑΤΟ 25/2-ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΧΑΝΙ ΧΑΤΖΗΓΩΓΟΥ- Παιδικό πάρτι με τη συμμετοχή κλόουν και ανιματερ για τη διασκέδαση των μικρών μας φίλων καθώς και δωρεάν αναψυκτικά.

ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ:

20:00 ΣΑΒΒΑΤΟ 25/2-ΠΛΑΤΕΙΑ- Άναμμα Φωτιάς. Άφθονο κρασί και κρεατικά περιμένουν τους επισκέπτες μας!

ΚΡΑΝΙΑ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:

18:00 ΚΥΡΙΑΚΗ 26/02 – ΠΛΑΤΕΙΑ – Άναμμα Φωτιάς

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017

ΩΡΑ: 11:30 π.μ.

Α) ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΟΣΙΟΥ

«ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ» Παραδοσιακά κούλουμα με δωρεάν φασολάδα, νηστίσιμα εδέσματα και πολύ κέφι και χορό με τη συνοδεία παραδοσιακής ορχήστρας..

Β)«ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ» Τα παραδοσιακά κούλουμα θα γιορτάσουν παράλληλα και οι δημοτικές και τοπικές κοινότητες του Δήμου Ελασσόνας

Γ)«ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ» Τα παραδοσιακά κούλουμα θα γιορταστούν και στον παραδοσιακό οικισμό Σαρακατσαναίων.

Σας προσκαλούμε στον εορτασμό για την επέτειο της 25ης Μαρτίου, ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. όπου θα τελεστεί  [ ... ]

Σας προσκαλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας, την εκδήλωση μνήμης του μεγάλου διδασκάλου του γένους Κωνστ [ ... ]

Σας προσκαλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας την εκδήλωση μνήμης των εκτελεσθέντων πατριωτών από τα Ιταλ [ ... ]

Την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00 ο Δήμος Ελασσόνας διοργανώνει μεγάλο αποκριάτικο πάρτι στο κέντρο «Φ [ ... ]