Έναρξη μαθημάτων Χορωδιακών Συνόλων Δήμου Ελασσόνας

miktixorodiaΤα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες εμφανίσεις. Ο Δήμος Ελασσόνας καλεί μικρούς και μεγάλους που έχουν έφεση στο τραγούδι, να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους, ώστε να απολαύσουν μοναδικά συναισθήματα και εμπειρίες τραγουδώντας και συμμετέχοντας σε αυτή τη μεγάλη ομάδα. Οι εγγραφές και τα μαθήματα είναι για όλους δωρεάν και γίνονται στο χώρο του Δημοτικού Ωδείου Ελασσόνας.

Οι δοκιμές και οι πρόβες για τη Μικτή Χορωδία (Ενήλικες) γίνονται κάθε Τρίτη στις 20:00.

Οι εγγραφές και οι πρόβες για τα τμήματα της Παιδικής Χορωδίας γίνονται κάθε Παρασκευή στις 15:00 για παιδιά 11-18 ετών και στις 20:00 για παιδιά 7- 10 ετών.

Υπεύθυνη διδασκαλίας: Ευλαμπία Ντούλα

Καλλιτεχνική εποπτεία: Δημήτρης Καρβούνης

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6973351291

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017