Συνάντηση δικτύωσης του ΚΚ Δήμου Ελασσόνας με το ΚΚ Δήμου Τεμπών

Το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποίησε συνάντηση με το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Τεμπών στις 17 Μαΐου με στόχο την γνωριμία, ενημέρωση και μελλοντική συνεργασία. Το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Τεμπών μετρά ήδη 7 μήνες λειτουργίας και για τον λόγο αυτό η συνάντηση αυτή απέβη ιδιαίτερα χρήσιμη για το νεοσύστατο Κέντρο Κοινότητας Ελασσόνας που ενημερώθηκε για την μέχρι τώρα εμπειρία του. Συμφωνήθηκε επίσης να οργανωθούν από κοινού δράσεις ψυχαγωγικού και εκπαιδευτικού χαρακτήρα στις αντίστοιχες κοινότητες.

Τα Κέντρα Κοινότητας αποτελούν βραχίονα πρόνοιας για όλους τους πολίτες που αντιμετωπίζουν δυσκολίες οικονομικού και ψυχοκοινωνικού χαρακτήρα και εντάσσεται στο επιχειρησιακό πρόγραμμα "Περιφερειακό Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Θεσσαλίας 2014-2020" και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο.

Το Κέντρο Κοινότητας Ελασσόνας στεγάζεται στις Νέες Εργατικές Κατοικίες Ελασσόνας και το τηλέφωνο επικοινωνίας είναι το: 24930-22676.

Τετάρτη 4 Απριλίου 2018
Ευχετήρια κάρτα

Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018
Πρόσκληση