Πρόσκληση Συνεδρίασης ΟΕ 29-09-2014 ώρα 14:30

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 29η του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2014, ημέρα Δευτέρα και ώρα 14.30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1.Εκλογή Αντιπροέδρου Οικονομικής Επιτροπής για την χρονική περίοδο από 1-09-2014 έως 28-02-2017.

2.Διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2014.

3.Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου. (υπόθεση κ. Κων/νου Λυκοκώστα).

4.Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υποθέσεις κ. Αφοι Σολωμού Ο.Ε.).

5.Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση κ. Δημητρίου Καρανίκα).

6.Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση κ. Μαρία Σαπουνά)

7.Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση κ.κ. Ζαρλαδάνη, Καλογιάννη, Μπαγιώτα κ.λπ.)

8.Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση κ. Γεωργία Τσιακανίκα).

9.Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση κ. Αβραάμ Σαμαρά).

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση κ. Αθανασίου Στραβοκώστα).

11. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υποθέσεις κ. Νικολάου Τζήρα).

12.Έγκριση πρακτικού ΙΙ εξέταση ένστασης και γνωμοδότησης για την «Μελέτη δικτύου αποχέτευσης και έργων σύνδεσης με την Ε.Ε.Λ. Ελασσόνας για την Δ.Κ. Τσαριτσάνης».

13.Ανάθεση εκτέλεσης εργασιών για το έργο «Επισκευή τσιμενταύλακα εντός της Τ.Κ. Παλαιοκάστρου».

14. Ανάθεση εκτέλεσης εργασιών για το έργο «Κατασκευή τεχνικού στην Τ.Κ. Τσαπουρνιάς».

15. Ανάθεση εκτέλεσης εργασιών για το έργο «Κατασκευή τεχνικών στην Δ.Κ. Λιβαδίου».

16. Καθορισμός όρων δημοπρασίας «Εκμίσθωση δημοτικών αγροτεμαχίων Τ.Κ. Αζώρου, Βαλανίδας, Δρυμού, Λουτρού, Γαλανόβρυσης, Μαγούλας, Στεφανοβούνου, Δολίχης Δ.Κ. Ελασσόνας, Τσαριτσάνης και Οικισμών Σκοπιάς, Συκαμινέας».

17. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας «Εκμίσθωση δημοτικής έκτασης Τ.Κ. Δρυμού».

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ   ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]