Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 13-10-2020 και ώρα 14:00

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                          Ελασσόνα 07-10-2020
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ                                                                Αριθμ.Πρωτ:19402
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
6ης Οκτωβρίου 57,40200 Ελασσόνα                                          Προς:Τα μέλη της Οικονομικής
Πληρ: Δάσιου Μελιτίνη Επιτροπής του Δήμου
Τηλ: 2493350241

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση (δια ζώσης) της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας την 13η του μηνός Οκτωβρίου του έτους 2020, ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00 π.μ., στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ 87/Α΄/7.6.2010), όπως αυτό τροποποιήθηκε και ισχύει, για λήψη απόφασης επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας εκμίσθωσης δημοτικών αγροτεμαχίων του Δήμου Ελασσόνας.

2. Εισήγηση 6ης Αναμόρφωσης του Προϋπολογισμού εσόδων - εξόδων του Δήμου οικον. έτους 2020

3. Έγκριση 3ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων-εξόδων του Ο.Κ.Π.Α.Π. του Δήμου Ελασσόνας οικονομικού έτους 2020

4. Εισήγηση του «Προγράμματος Αποκατάστασης Οικονομικής Λειτουργίας» του Δήμου Ελασσόνας σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.4316/2014, με σκοπό την αναχρηματοδότηση των δανειακών του υποχρεώσεων.

5. Απαλλαγή υπόλογων (Προέδρων) πάγιας προκαταβολής

6. Λήψη απόφασης για την άσκηση ή μη ένδικων μέσων κατά της αρ.4/2020 απόφασης του Ειρηνοδικείου Ελασσόνας (ΚΙΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΑΤΕ)

7. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για την εκδίκαση αίτησης δια της διαδικασίας των ασφαλιστικών μέτρων κατά του Δήμου Ελασσόνας και κατά του Ιωάννη Αδάμου και ορισμός αμοιβής.

8. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για την εκδίκαση αγωγής του κ.Γκάγκα Δημήτριου κατά του Δήμου Ελασσόνας και ορισμός αμοιβής

9. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για την εκδίκαση αίτησης αναίρεσης κατά του Δήμου Ελασσόνας ενώπιον του Συμβουλίου της Επικρατείας και ορισμός αμοιβής.

Σημειώνεται ότι, η Συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί κεκλεισμένων των θυρών, σύμφωνα με την από 11 Μαρτίου 2020 (ΦΕΚ Α' 55) Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου (ΠΝΠ) «Κατεπείγοντα μέτρα αντιμετώπισης των αρνητικών συνεπειών της εμφάνισης κορωνοϊού Covid-19 και της ανάγκης περιορισμού της διάδοσής τους», δεδομένου ότι τηρούνται οι αποστάσεις ασφαλείας μεταξύ των εννέα (9) μελών της Ο.Ε., σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ

Ν. ΓΑΤΣΑΣ: «Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΘΑ ΔΙΑΣΩΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ»