Πρόσκληση Δια Πειφοράς Συνεδρίασης Επιτροπής Ποιότητας Ζωής 10-11-2020 και ώρα 8:00 έως 10:00

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                      Ελασσόνα 06-11-2020
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                  Αρ. Πρωτ.: 21436
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40 200 Ελασσόνα
Πληρ. : Ευθαλία Γκόλτσιου
Τηλ.: 2493 350245

(Άρθρο 75, Ν. 3852/10)

Σας προσκαλούμε στην δια περιφοράς συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής Δήμου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, σύμφωνα με τα διαλαμβανόμενα στην από 11-3-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου, την 10η του μηνός Νοεμβρίου του έτους 2020 ημέρα Τρίτη και από ώρα 08:00 έως 10:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1.Εισήγηση για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου της πόλης Ελασσόνας.

2. Γνωμοδότηση για την έγκριση εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιοχή της κοινότητας Μεσοχωρίου, στην επιχείρηση ΦΑΡΜΑ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΑΕ, για την κατασκευή Μονάδας Παραγωγής Βιοαερίου.

3. Γνωμοδότηση για την έγκριση εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιοχή της κοινότητας Μεσοχωρίου, στη θέση "σφαγεία ΒΑΚΡΕΛ", για διαμόρφωση χώρου στάθμευσης οχημάτων

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Δημήτριος Καρανίκας

Σημείωση:

Σύμφωνα με την υπ' αριθμό 40/2020 εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, (Αρ. Πρωτ.:20930/31-3-2020), τα μέλη της Επιτροπής ι, παρακαλούνται να γνωστοποιήσουν την ψήφο τους ή και τις απόψεις τους επί των θεμάτων της ημερήσιας διάταξης συμπληρώνοντας και αποστέλλοντας μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ), ή fax (2493022310) ή παραδίδοντας διά ζώσης το σχετικό έντυπο εισηγήσεων – ψηφοφορίας, το αργότερο έως την Τρίτη 10-11-2020 και ώρα 10:00.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. Πρόεδρος της Επιτροπής

2. Μέλη της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Ν. ΓΑΤΣΑΣ: «Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΘΑ ΔΙΑΣΩΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ»

Με τον προϊστάμενο του παραρτήματος ΕΛΓΑ Ν. Λάρισας κ. Μιχ. Λιόντο επικοινώνησε την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, προκειμένου να ενημερωθεί  [ ... ]

Στη δημοτική ενότητα Ολύμπου του Δήμου Ελασσόνας συνεχίστηκαν την περασμένη εβδομάδα οι προγραμματισμένες παρεμβάσεις της Αντιδημαρχίας Περιβάλλοντος Βορείου  [ ... ]

Χωρίς την παρουσία των εργαζομένων πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης 14 Ιανουαρίου 2021 στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, η κοπή της Βασιλόπιτας των εργ [ ... ]

Σε 24ωρη επιφυλακή θα βρίσκεται η ΔΕΥΑ Ελασσόνας λόγω του παγετού, προκειμένου να ανταποκριθεί σε ζημιές που μπορεί να προκύψουν στο δίκτυο της ύδρευσης και σε υδρ [ ... ]