Πρόσκληση Συνεδρίασης, με τηλεδιάσκεψη, Οικονομικής Επιτροπής 22-03-2021

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                            Ελασσόνα 18-03-2021
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                            Αρ.Πρωτ:5736
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57,40200 Ελασσόνα
Πληρ: Δάσιου Μελιτίνη                                               Προς: Τα μέλη της Οικονομικής
Τηλ: 2493350241 Επιτροπής του Δήμου
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σας καλούμε σε συνεδρίαση, με τηλεδιάσκεψη, της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, την 22η του μηνός Μαρτίου του έτους 2021 ημέρα Δευτέρα και ώρα 09:00 π.μ. , σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010, όπως ισχύει, σε συνδυασμό με τις διατάξεις του άρθρου 10 της από 11 Μαρτίου 2020 Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου (Π.Ν.Π.) (Α' 55), η οποία κυρώθηκε με το άρθρο 2 του ν. 4682/2020 (Α' 76).

Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί, με τηλεδιάσκεψη, μέσω της υπηρεσίας e-presence (www.epresence.gov.gr). Για όσα μέλη δεν έχουν τον απαιτούμενο εξοπλισμό θα υπάρχει η δυνατότητα παρακολούθησης της συνεδρίασης από το χώρο της αίθουσας του Δημοτικού Συμβουλίου και έως του αριθμού των πέντε (5) ατόμων, για λήψη αποφάσεων επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Συγκρότηση επιτροπής διερεύνησης τιμών για την προμήθεια εξοπλισμού στο έργο «Διαμόρφωση χώρου Δημοτικής Βιβλιοθήκης στο Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας» στο πλαίσιο της πρόσκλησης ΑΤ14 του Προγράμματος ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ στον ΑΞΟΝA ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ: «Παιδεία, Πολιτισμός, Τουρισμός και Αθλητισμός» .

2. Λήψης απόφασης ορισμού Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών για τη δράση: «Δράσεις και μέτρα παρακολούθησης, ελέγχου, πρόληψης και έγκαιρης προειδοποίησης» στο πλαίσιο της πρόσκλησης ΑΤ08 του Προγράμματος ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ στον ΑΞΟΝΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ: «Ψηφιακή σύγκλιση».

3. Λήψης απόφασης ορισμού Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών για τη δράση : «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ 1ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ» στο πλαίσιο της πρόσκλησης ΑΤ07 του Προγράμματος ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ στον ΑΞΟΝΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ: «Παιδεία, Πολιτισμός, Τουρισμός και Αθλητισμός», με τίτλο «Αξιοποίηση του κτιριακού αποθέματος των Δήμων».

4. Λήψη απόφασης για τον πολυετή προγραμματισμό ανθρωπίνου δυναμικού δημόσιας διοίκησης 2022-2025.

5. Έγκριση προγραμματισμού πρόσληψης έκτακτου προσωπικού μη ανταποδοτικών υπηρεσιών.

6. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για παροχή νομικής υποστήριξης του αιρετού κ.Δ.Ι. και ορισμός αμοιβής.

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχή σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ.2493350241 και 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ