Κινήσεις δικτύωσης Κέντρου Κοινότητας

Στα πλαίσια της δικτύωσης το προσωπικό του Κέντρου Κοινότητας Ελασσόνας πραγματοποίησε συνάντηση με τον ΟΑΕΔ Λάρισας στις 9 Μαΐου και με το προσωπικό του ΟΑΕΔ Ελασσόνας στις 16 Μαΐου με σκοπό την γνωριμία, ενημέρωση και μελλοντική συνεργασία. Το προσωπικό του Κέντρου Κοινότητας Ελασσόνας ενημερώθηκε για τα προγράμματα απασχόλησης και κατάρτισης και τα επιδόματα ανέργων αλλά και για την συνολικότερη δράση του ΟΑΕΔ. Παράλληλα οι υπάλληλοι του Κέντρου Κοινότητας Ελασσόνας ενημέρωσαν το προσωπικό του ΟΑΕΔ για τον ρόλο του Κέντρου στην κοινότητα και την ανάγκη διασύνδεσης μεταξύ των δύο φορέων.

Στο Κέντρο Κοινότητας μπορούν να απευθύνονται όλοι οι πολίτες που αντιμετωπίζουν οικονομικές ή και ψυχοκοινωνικές δυσκολίες οι ίδιοι ή τα μέλη της οικογένειάς τους όπως ανεργία, οικονομική αδυναμία, έλλειψη στέγης και σίτισης, προβλήματα διαβίωσης με στόχο την ενημέρωση για προγράμματα συμβουλευτικού, εκπαιδευτικού, επαγγελματικού και ψυχαγωγικού χαρακτήρα.

To Κέντρο Κοινότητας εντάσσεται στο επιχειρησιακό πρόγραμμα "Περιφερειακό Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Θεσσαλίας 2014-2020" και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χω [ ... ]

Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018 11:28
Επιστολή για εξισωτική αποζημείωση