Ενημέρωση για τη λειτουργία του γραφείου από τη Δ.Α.Ε.Φ.Κ.- Κ.Ε. στην Ελασσόνα

fotoseismos

Η λειτουργία του γραφείου γίνεται στο ισόγειο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Ελασσόνας ( Κεντρική Πλατεία ) και το νέο τηλέφωνο επικοινωνίας για τις ημέρες εξυπηρέτησης είναι το 24930-25448.

Σκοπός του γραφείου είναι η ενημέρωση των πληγέντων πολιτών και η παραλαβή κάθε είδους απαιτούμενων αιτήσεων στη διαδικασία αποκατάστασης των πληγέντων κτιρίων αλλά και στην επίλυση του προβλήματος προσωρινής στέγασής τους.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να εξυπηρετηθούν ακολούθως:

Εβδομάδα από 06-06-2022 έως 10-06-2022

Τετάρτη 08/06 - Πέμπτη 09/06 - Παρασκευή 10/06

Έρχονται έλεγχοι και πρόστιμα

Αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα Μουσικής

Επιστολή στον Διοικητή της Δημόσιας Υπηρεσίας Απασχόλησης (ΔΥΠΑ) απέστειλε σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας, ζητώντας να επιληφθεί της υπόθεσης του κατα [ ... ]

Εκλέχτηκε το Νέο Συμβούλιο Νέων του Δήμου Ελασσόνας με τη συμμετοχή 29 νέων ηλικίας 17- 32 ετών, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν από το Δήμο Ελασσόνας οι εκπαιδευτικές συναντήσεις για γονείς, από το τμήμα Κοινωνικής Πρόνοιας-Κέντρο Κοινότητας σε συνεργασία με τον  [ ... ]