ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΠΡΑΞΗΣ :ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΣΠΑ 2014-20 :Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Υποδομές Μεταφορών, Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη 2014-2020

ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ :7609 / 27-06-2017

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ :40131194-ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΚΥΡΙΟΣ ΕΡΓΟΥ :40131194-ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Π/Υ ΕΝΤΑΞΗΣ, (ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ) :231,389.58 €

Π/Υ ΕΝΤΑΞΗΣ, (ΕΠΙΛΕΞΙΜΗ ΔΑΠΑΝΗ) :231,389.58 €

ΣΤΟΧΟΙ/ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ :Προώθηση της αστικής αναζωογόνησης

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Η Πράξη έχει ως αντικείμενο την υλοποίηση δράσεων που αφορούν στο σχεδιασμό και στην οργάνωση υποδομών τουριστικής προβολής και ενημέρωσης επισκεπτών του Δήμου Ελασσόνας, καθώς και στην παραγωγή του σχετικού υλικού ερμηνείας περιβάλλοντος. Το Υποέργο χωροθετείται σε κεντρικό κτίριο του Δήμου Ελασσόνας όπου στεγάζονται τα εκθέματα του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας. Θα οργανωθούν και θα λειτουργήσουν δύο χώροι στον 1ο όροφο του κτιρίου ως χώροι προβολής της ευρύτερης περιοχής του Δήμου Ελασσόνας με έμφαση στην προβολή του Ολύμπου. Αντικείμενο του έργου αποτελεί α) ο σχεδιασμός, οργάνωση, κατασκευή και εγκατάσταση εκθεματικών επιφανειών, αναπαραστάσεων και διοραμάτων - σκηνογραφιών για το χώρο πληροφόρησης. β) ο σχεδιασμός, οργάνωση, προμήθεια και εγκατάσταση των απαραίτητων οπτικοακουστικών μέσων και διαδραστικών εφαρμογών για το χώρο της πληροφόρησης και γ) ο σχεδιασμός, οργάνωση, προμήθεια και εγκατάσταση του εξοπλισμού που απαιτείται για τη λειτουργία εκθετηρίου - χώρου υποδοχής.

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]