Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 26-08-2019 ημέρα Δευτέρα ώρα 14:00

Ελασσόνα 22-8-2019
Αριθμ. Πρωτ.:12713

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 26η του μηνός Αυγούστου του έτους 2019 ημέρα Δευτέρα και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση υποβολής αιτήματος για την έκδοση δασικών ρυθμιστικών διατάξεων καυσοξύλευσης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Σαπουνάς.

2. Έγκριση χορήγησης αδειών παραγωγού πωλητή λαϊκών αγορών. Εισηγητής ο Δ.Σ. κ. Αναστάσιος Γκατζιούρας.

3. Έγκριση 1ης τροποποίησης της μελέτης, 1ου ΑΠΕ και 1ης συμπληρωματικής σύμβασης του έργου «Δίκτυο αποχέτευσης και έργων σύνδεσης με την Ε.Ε.Λ. Ελασσόνας για την Δ.Κ. Τσαριτσάνης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

4. Έγκριση πρωτοκόλλων προσωρινής και οριστικής παραλαβής έργων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

5. Εξέταση αιτημάτων των Συμβουλίων των Κοινοτήτων Δομένικου, Πυθίου και Κοκκινοπηλού για αλλαγές στα προβλεπόμενα τμήματα οδών που πρόκειται να ασφαλτοστρωθούν σύμφωνα με τη μελέτη του έργου «Ασφαλτοστρώσεις – τσιμεντοστρώσεις στις Δ.Ε. Ελασσόνας – Ποταμιάς – Βερδικούσιας – Ολύμπου και Καρυάς». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

6. Έγκριση εκμίσθωσης της εκμετάλλευσης του δάσους «Τσακνιάς» της Δ.Κ. Βερδικούσιας στον εκεί Δασικό Συνεταιρισμό. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Έγκριση κατανομής πιστώσεων ΣΑΤΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση απ' ευθείας εκμίσθωσης των κατασκηνώσεων Κοκκινοπηλού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

9. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής χρηματοδότησης μηνός Αυγούστου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Ξεκίνησε από την Ελασσόνα και θα συνεχιστεί σε όλες τις κοινότητες του Δήμου η τοποθέτηση καλαίσθητων πλαισίων κάλυψης των κάδων απορριμμάτων, σε μία προσπάθεια  [ ... ]

Γ. Δραγατσίκης: «Προχωρούμε σε παρεμβάσεις για ασφαλή σχολεία» Εγκρίθηκε από το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας μετά από εισήγηση του αντιδημάρχου τεχνικών έργων κ [ ... ]