Πρόσκληση Δια Περιφοράς Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου

Ελασσόνα 24-4-2020
Αριθμ. Πρωτ.: 5906

Σας προσκαλούμε στην δια περιφοράς συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, σύμφωνα με τα διαλαμβανόμενα στην από 11-3-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου, την 28η του μηνός Απριλίου του έτους 2020 ημέρα Τρίτη και ώρα 08:00 έως την Τετάρτη 29-4-2020 και ώρα 10:00, με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Ορισμός υδρονομέων άρδευσης για την αρδευτική περίοδο 2020. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

2. Έγκριση υπαγωγής του Δήμου Ελασσόνας στο πρόγραμμα αναχρηματοδότησης των δανείων του από το Ταμείο Παρακαταθηκών & Δανείων για εξυγίανση. Εισηγητής Δ. Κουρομπίνας.

3. Έγκριση του Σχεδίου Αντιμετώπισης Εκτάκτων Αναγκών εξαιτίας δασικών πυρκαγιών. – Μνημόνιο Ενεργειών. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

4. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας για την υλοποίηση της προμήθειας «Προμήθεια – τοποθέτηση εξοπλισμού για την αναβάθμιση των παιδικών χαρών του Δήμου Ελασσόνας». Εισηγητής Δ. Κουρομπίνας.

Σημείωση:

Σύμφωνα με την υπ' αριθμό 40/2020 εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, (Αρ. Πρωτ.:20930/31-3-2020), οι κ.κ. Δημοτικοί Σύμβουλοι, παρακαλούνται να γνωστοποιήσουν την ψήφο τους ή και τις απόψεις τους επί των θεμάτων της ημερήσιας διάταξης συμπληρώνοντας και αποστέλλοντας μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ), ή fax (2493022310) ή παραδίδοντας διά ζώσης το σχετικό έντυπο εισηγήσεων – ψηφοφορίας, το αργότερο έως την Τετάρτη 29-4-2020 και ώρα 10:00.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΖΙΩΓΑΣ

Πληρ: Ι. Σεμερτζίδης
Τηλ: 2493350222