Πρόσκληση Συνεδρίασης Επιτροπής Ποιότητας Ζωής 05/05/2022

Προς:
                                                                            Τα μέλη της
                                                                            Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ελασσόνας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα, στην αίθουσα συνεδριάσεων την 5η του μηνός Μαϊου του έτους 2022, ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:00, για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Εισήγηση για την έγκριση συμπληρωματικών προσωρινών κυκλοφοριακών ρυθμίσεων στην Κοινότητα Ελασσόνας λόγω της κατασκευής κυκλικού κόμβου.

2. Εξέταση αίτησης της Συνεταιριστικής Τράπεζας Θεσσαλίας περί έγκρισης εργασιών επί των πεζοδρομίων στη συμβολή των οδών Κ. Οικονόμου και Ισαύρων.

3. Εξέταση αίτησης για παραχώρηση θέσης στάσης και στάθμευσης στη συμβολή των οδών 6ης Οκτωβρίου και 1ης Μεραρχίας.

4. Εξέταση αίτησης περί κατασκευής πεζοδρομίου στην οδό Σοφοκλέους στην Ελασσόνα.

5. Εξέταση αίτησης περί εκτέλεσης εργασιών ανακατασκευής πεζοδρομίου στην οδό Ανδρέα Παπανδρέου στην Ελασσόνα.

Σημείωση για τα περιοριστικά μέτρα λόγω COVID-19:

1. Για τη συμμετοχή τους στη συνεδρίαση με φυσική παρουσία τα μέλη της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής πρέπει να είναι πλήρως εμβολιασμένα ή να έχουν νοσήσει το τελευταίο εξάμηνο και να χρησιμοποιούν προστατευτική μάσκα (Εγκύκλιος του Υπουργείου Εσωτερικών υπ' αριθμό 68/2021).

2. Για όσα μέλη δεν έχουν εμβολιαστεί θα υπάρχει η δυνατότητα συμμετοχής στη συνεδρίαση μέσω τηλεδιάσκεψης με χρήση της εφαρμογής ePresence και σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν παρασχεθεί.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ