Πρόσκληση Συνεδρίασης Επιτροπής Ποιότητας Ζωής 30/01/2023

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ελασσόνας

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ελασσόνας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δ.Σ., την 30η του μήνα Ιανουαρίου του έτους 2023, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00, για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Εξέταση αίτησης εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιφέρεια της κοινότητας Μεσοχωρίου, για τη νομιμοποίηση υφιστάμενης κτηνοτροφικής εγκατάστασης.

2. Εξέταση αίτησης εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιφέρεια του οικισμού Ασπροχώματος της κοινότητας Κοκκινοπηλού, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας.

3. Εξέταση αίτησης εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιφέρεια της κοινότητας Μεσοχωρίου, για τη νομιμοποίηση υφιστάμενου βουστασίου.

4. Εξέταση αίτησης χορήγησης θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ.

5. Παράταση ωραρίου μουσικής σε κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος.

6. Εξέταση αίτησης πλακόστρωσης πεζοδρομίου στην κοινότητα Τσαριτσάνης.

7. Εξέταση αίτησης ιδιοκτήτριας ΚΔΑΠ για δημιουργία διάβασης πεζών.

8. Εξέταση αίτησης χορήγησης θέσης στάθμευσης μπροστά σε επιχείρηση ταχυμεταφορών.

9. Εξέταση αίτησης τοποθέτησης σκίαστρου, σε ενοικιαζόμενο δημοτικό χώρο.

10. Εξέταση αίτησης πλακόστρωσης πεζοδρομίου στην κοινότητα Κοκκινοπηλού.

11. Εξέταση ένστασης κατά της απόφασης 27/2022 της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ