Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ του ΟΚΠΑΠ 06-06-2022 Ορθή επανάληψη

okpap

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 4ης ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                      Ελασσόνα :27/05/2022
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ                                                                      Αριθ. πρωτ.: 601
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                                 ΠΡΟΣ: Τα μέλη του Δ.Σ.
ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ,                                             ΚΟΙΝ: κ. Νικόλαο Γάτσα
ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ & ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ                                    Δήμαρχο Ελασσόνας
Ταχ. Δ/νση : 6ης Οκτωβρίου 57
Τ.Κ. : 40200 - Ελασσόνα
Τηλ. :2493350226-227
Ηλ.Ταχ. : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Καλούνται τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης και Παιδείας του Δήμου Ελασσόνας σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου Ελασσόνας, την Δευτέρα 06 Ιουνίου 2022 και ώρα 13:00 π.μ., σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν.3852/2010, των άρθρων 95, 96 & 234 του Ν. 3463/2006, καθώς και αυτές των άρθρων 13, 14 και 15 του Ν. 2690/1999 για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1. Αποδοχή επιχορήγησης ΚΑΠ Παιδικών Σταθμών Δήμου Ελασσόνας Μαΐου 2022.

2. Ορισμός υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την εξόφληση δαπάνης στο ΚΤΕΟ των οχημάτων του Προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι».

3. Ορισμός τριμελούς επιτροπής εκτίμησης ακινήτου για τη στέγαση των ΚΑΠΗ των Δημοτικών Ενοτήτων Λιβαδίου και Κρανέας.

4. Έγκριση διενέργειας ανοιχτού διαγωνισμού για την προμήθεια τροφίμων για τα έτη 2022-2023.

5. Κλείσιμο αδρανών τραπεζικών λογαριασμών.

6. Κάθε έκτακτο ή κατεπείγον θέμα – ενημέρωση Προέδρου.

Για τη συμμετοχή τους στη συνεδρίαση με φυσική παρουσία τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου πρέπει να είναι πλήρως εμβολιασμένα ή να έχουν νοσήσει το τελευταίο εξάμηνο και να χρησιμοποιούν προστατευτική μάσκα (Εγκύκλιος του Υπουργείου Εσωτερικών υπ' αριθμό 54/2021).

Για τη συμμετοχή τους στη συνεδρίαση με φυσική παρουσία τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου πρέπει να είναι πλήρως εμβολιασμένα ή να έχουν νοσήσει το τελευταίο εξάμηνο και να χρησιμοποιχρησιμοποιούν προστατευτική μάσκα (Εγκύκλιος του Υπουργείου Εσωτερικών υπ' αριθμό 54/2021).

Ο Πρόεδρος

ΚΑΛΥΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ