Παρουσιάζεται την Πέμπτη η μελέτη ανάπτυξης του Ολύμπου

Παρουσιάζεται αύριο Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013 στις 12 το μεσημέρι η μελέτη «Δημιουργία δικτύου οικοτουριστικής ανάπτυξης και περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στις παραολύμπιες περιοχές του Δήμου Ελασσόνας» σε ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημαρχείου.

Τη μελέτη ανέθεσε ο Δήμος Ελασσόνας στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης με υπεύθυνο για την εκπόνησή της τον καθηγητή Δασολογίας και Περιβάλλοντος του ΑΠΘ κ. Θεοχάρη Ζάγκα.

Σύμφωνα με την προγραμματική σύμβαση του Δήμου Ελασσόνας με το Α.Π.Θ., η μελέτη θα περιλαμβάνει έναν ολοκληρωμένο σχεδιασμό για δράσεις και παρεμβάσεις στις παρολύμπιες περιοχές του Δήμου Ελασσόνας, που σκοπό έχουν να ενισχύσουν την οικοτουριστική αξία της περιοχής και το ενδιαφέρον για την περιβαλλοντική εκπαίδευση.

Ο σεφ κ. Νικόλας Σακελλαρίου αφήνει για λίγο τα λαμπερά πλατό και έρχεται στην Ελασσόνα το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της Πανελλήνιας Γιορτή [ ... ]

Μια νέα σύγχρονη σχολική μονάδα παραδόθηκε από το Δήμο Ελασσόνας στους μαθητές του 1ου Νηπιαγωγείου, με την έναρξη της σχολικής χρονιάς, σε χώρο που μίσθωσε ο δήμο [ ... ]

Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 2022 10:28
Νέα δημοτική βιβλιοθήκη στην Ελασσόνα