Παρουσιάζεται την Πέμπτη η μελέτη ανάπτυξης του Ολύμπου

Παρουσιάζεται αύριο Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013 στις 12 το μεσημέρι η μελέτη «Δημιουργία δικτύου οικοτουριστικής ανάπτυξης και περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στις παραολύμπιες περιοχές του Δήμου Ελασσόνας» σε ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημαρχείου.

Τη μελέτη ανέθεσε ο Δήμος Ελασσόνας στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης με υπεύθυνο για την εκπόνησή της τον καθηγητή Δασολογίας και Περιβάλλοντος του ΑΠΘ κ. Θεοχάρη Ζάγκα.

Σύμφωνα με την προγραμματική σύμβαση του Δήμου Ελασσόνας με το Α.Π.Θ., η μελέτη θα περιλαμβάνει έναν ολοκληρωμένο σχεδιασμό για δράσεις και παρεμβάσεις στις παρολύμπιες περιοχές του Δήμου Ελασσόνας, που σκοπό έχουν να ενισχύσουν την οικοτουριστική αξία της περιοχής και το ενδιαφέρον για την περιβαλλοντική εκπαίδευση.

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]