Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης 21-03-2013

Σας καλούμε στη συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης του Δήμου Ελασσόνας που θα γίνει στο Δημοτικό Κατάστημα στις 21 Μαρτίου 2013 ημέρα Πέμπτη και ώρα 11:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Διαβούλευση - Γνωμοδότηση επί του εγκεκριμένου κειμένου στρατηγικού σχεδιασμού του Δήμου Ελασσόνας 2012 – 2014 (.pdf)

2. Διαβούλευση – Γνωμοδότηση επί του Ετήσιου Προγράμματος Δράσης έτους 2013 (.pdf)

Σε περίπτωση έλλειψης απαρτίας η συνεδρίαση θα επαναληφθεί την Παρασκευή 22 Μαρτίου την ίδια ώρα.

Σημ: Τα μέλη της Επιτροπής που δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο μπορούν να τα παραλάβουν από το Δημοτικό Κατάστημα (Γραμματεία Δημάρχου)

Η Αντιδημαρχία Παιδείας και Κοινωνικής Συνοχής του Δήμου Ελασσόνας, λαμβάνοντας υπόψη τις αναπτυξιακές δυσκολίες που αντιμετωπίζουν πολλά παιδιά, ενθαρρύνει τη  [ ... ]

Μέχρι τις 15 Μαρτίου 2024 θα μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις οι ενδιαφερόμενοι για την ένταξή τους στο Κοινωνικό Παντοπωλείο – Φαρμακείο – Βεστιάριο του Δήμου Ελασσό [ ... ]

Έναν ακόμη εξωτερικό απινιδωτή παραχώρησε προς χρήση ο Δήμος Ελασσόνας, αυτή τη φορά στο Μεσοχώρι, μετά από αίτημα του Μορφωτικού Συλλόγου Μεσοχωρίου «Ο Άγιος Δημ [ ... ]

Στην αποκατάσταση ζημιών σε πλακόστρωτους δρόμους στις κοινότητες Καρυάς και Λιβαδίου προχώρησε ο Δήμος Ελασσόνας, αλλάζοντας όψη στα πλακόστρωτα στους παραδοσ [ ... ]

Ένα σημαντικό έργο αναβάθμισης πεζοδρομίων δίπλα στο τοξωτό γεφύρι της Ελασσόνας ολοκλήρωσε πρόσφατα ο Δήμος Ελασσόνας στη συνοικία Βαροσίου.