Ικανοποίηση για την έγκριση του γενικού πολεοδομικού σχεδίου Ελασσόνας-Τσαριτσάνης

Την ικανοποίησή του για την έγκριση του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου Ελασσόνας – Τσαριτσάνης από την Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας – Στερεάς Ελλάδας εκφράζει ο Δήμαρχος Ελασσόνας, κ. Γιώργος Πασχόπουλος.

«Το Γενικό Πολεοδομικό Σχέδιο (ΓΠΣ) αποτελεί ένα κατευθυντήριο εργαλείο για την ορθολογική οργάνωση της πόλης, αναβαθμίζει την περιοχή και αποτελεί φορέα ανάπτυξης για την Ελασσόνα και την Τσαριτσάνη», δήλωσε ο Δήμαρχος.

Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2024 06:06
Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού

Συνάντηση του δημάρχου κ. Γάτσα με τους εκπαιδευτικούς πληροφορικής

Ένα όνειρο δεκαετιών πήρε σάρκα και οστά το περασμένο Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2024 με την αποπεράτωση και την εγκαινίαση από το Δήμο Ελασσόνας του Πνευματικού Κέντ [ ... ]

Στην αναβάθμιση των χώρων υγιεινής του Α΄ Παιδικού Σταθμού Ελασσόνας, προχώρησε ο Δήμος Ελασσόνας, με σκοπό την αναβάθμιση τους και την καλύτερη λειτουργικότητα  [ ... ]

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2024 12:24
Δημιουργία Γραφείου Ενημέρωσης ΑμεΑ

Νίκος Γάτσας: «Βρισκόμαστε στο πλευρό όλων των συμπολιτών μας χωρίς διακρίσεις»

Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου | Πέμπτη 24 Οκτωβρίου, 7 μ.μ.