Κατάσχεση εμπορευμάτων

Αναφέρεται ότι στις 23/4/2013 και 24/4/2013 η Δημοτική Αστυνομία Ελασσόνας σε συνεργασία με το Τμήμα Δίωξης Λαθρομεταναστών Ελασσόνας ύστερα από έλεγχο του τελευταίου, σε δύο ημεδαπούς και έναν αλλοδαπό αντίστοιχα, εντοπίστηκαν προϊόντα προς πώληση τα οποία τα κατείχαν στερούμενοι των παραστατικών εγγράφων και ήταν προϊόντα παραεμπορίου. Βρέθηκαν και κατασχέθηκαν τα εξής:

ΕΙΔΗ

ΜΟΝΑΔΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

Ζώνες Ανδρικές

150

Εσώρουχα Γυναικεία

94

Γυαλιά Ηλίου

36

Τσάντες

2

Βαλίτσα

1

Παπούτσια Αθλητικά

Ζεύγη

58

Μπλουζάκια

10

Παντελόνια

2

Τα ανωτέρω είδη καταστράφηκαν δια της ρίψης σε απορριμματοφόρο όχημα του Δήμου Ελασσόνας.

Από το γραφείο Δημοτικής Αστυνομίας

Έρχονται έλεγχοι και πρόστιμα

Αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα Μουσικής

Επιστολή στον Διοικητή της Δημόσιας Υπηρεσίας Απασχόλησης (ΔΥΠΑ) απέστειλε σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας, ζητώντας να επιληφθεί της υπόθεσης του κατα [ ... ]

Εκλέχτηκε το Νέο Συμβούλιο Νέων του Δήμου Ελασσόνας με τη συμμετοχή 29 νέων ηλικίας 17- 32 ετών, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν από το Δήμο Ελασσόνας οι εκπαιδευτικές συναντήσεις για γονείς, από το τμήμα Κοινωνικής Πρόνοιας-Κέντρο Κοινότητας σε συνεργασία με τον  [ ... ]