Τροποποίηση του Ρυμοτομικού Σχεδίου

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΟΤΙ: Με την αριθμ. 218/2014 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου προτείνεται η τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου της πόλης Ελασσόνας ως προς τη χρήση σε τμήμα του Ο.Τ.: Γ 190, στη συνοικία Αμπελοκήπων (Βαρόσι), στη συμβολή ανωνύμων οδών, όπως φαίνεται και στο τοπογραφικό διάγραμμα που είναι αναρτημένο στο Δημοτικό Κατάστημα.

Καλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι, που έχουν έννομο συμφέρον, να έλθουν για να λάβουν γνώση της παραπάνω απόφασης και του σχετικού διαγράμματος και να υποβάλλουν τις τυχόν ενστάσεις τους μέσα σε προθεσμία 15 ημερών από την τελευταία δημοσίευση.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ενημερωτική ημερίδα που διοργάνωσε ο Δήμος Ελασσόνας σε συνεργασία με την ΑΜΚΕ Τυτώ την Πέμπτη 27 Ιουνίου στην αίθουσα Δημοτικού Συ [ ... ]

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγες ημέρες τα αθλητικά προγράμματα «Κύκλοι Άθλησης» και «Εργαστήρια Ευεξίας», τα οποία υλοποίησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η Αντιδη [ ... ]