Πρωτοχρονιάτικο μήνυμα Δημάρχου Ελασσόνας

Nikolaos EvaggelouΗ έλευση κάθε νέου έτους σηματοδοτεί ελπίδα και προσμονή. Το 2015 θα αποτελέσει αναμφισβήτητα ένα έτος σταθμό στην πολιτική και οικονομική ιστορία του τόπου. Μετά από πέντε χρόνια τεράστιων θυσιών του ελληνικού λαού, ο δρόμος που θα κληθεί να ακολουθήσει η χώρα δεν θα είναι βατός και οι επιλογές θα είναι δύσκολες.

Σ' αυτό ακριβώς το διαμορφούμενο περιβάλλον καλούμαστε κι εμείς να σχεδιάσουμε την επόμενη μέρα για τον δήμο Ελασσόνας, έχοντας ως πρώτο μέλημα την προστασία των αδύναμων πολιτών από τη μια, και την αναπτυξιακή πνοή που τόσο έχει ανάγκη η περιοχή μας από την άλλη.

Για να επιτευχθεί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα χρειάζεται σύνεση, ευρύτερη συνεννόηση και περιβάλλον συναινετικό. Αυτή ακριβώς είναι και η ευχή μου για το 2015: να πρυτανεύσει η λογική και οι δυνάμεις εκείνες που θα κινηθούν με άξονα την ευρύτερη δυνατή συνεννόηση. Άλλωστε τα προβλήματα είναι κοινά.

Στον καθένα και στην καθεμιά ξεχωριστά εύχομαι υγεία, ευτυχία και επίτευξη όλων των προσωπικών στόχων και επιδιώξεων.

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένο το νέο έτος.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Νίκος Ευαγγέλου

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ενημερωτική ημερίδα που διοργάνωσε ο Δήμος Ελασσόνας σε συνεργασία με την ΑΜΚΕ Τυτώ την Πέμπτη 27 Ιουνίου στην αίθουσα Δημοτικού Συ [ ... ]

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγες ημέρες τα αθλητικά προγράμματα «Κύκλοι Άθλησης» και «Εργαστήρια Ευεξίας», τα οποία υλοποίησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η Αντιδη [ ... ]