Δωρεάν εξετάσεις υγείας

ygeia1Από την Αντιδημαρχία Πολιτισμού – Νεολαίας – Εθελοντισμού – Τουρισμού και εξυπηρέτησης του Πολίτη του δήμου Ελασσόνας ανακοινώνεται πως:

Στο πλαίσιο του προγράμματος πρόληψης από τις κινητές μονάδες της 5ης Υγειονομικής Περιφέρειας Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδας σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 04/05/2015 στην Ελασσόνα θα πραγματοποιούνται οι παρακάτω εξετάσεις:

Μαστογραφία (πρόγραμμα πρόληψης για τον καρκίνο του μαστού σε γυναίκες ηλικίας 40 έως 60 ετών) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6994283031.

(Ο Μαστογράφος θα βρίσκεται στο προαύλιο χώρο του Κέντρου Υγείας Ελασσόνας.)

Μέτρηση οστικής μάζας (έλεγχο για οστεοπόρωση σε γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση και σε άνδρες άνω των 60 ετών) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6971819429.

Έλεγχος αναπνευστικής λειτουργίας (σπειρομέτρηση για καπνιστές/στριες άνω των 40 ετών) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6937382674.

Μικροβιολογικές και Αιματολογικές εξετάσεις (γενικές και βιοχημικές) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6977922482.

( Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στην κινητή μονάδα που θα βρίσκεται στο Δημοτικό Parking δίπλα στο Πνευματικό Κέντρο.

Για ραντεβού θα μπορείτε να επικοινωνείτε από Τετάρτη 29/4/2015 από 9.00-14.00π.μ.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ενημερωτική ημερίδα που διοργάνωσε ο Δήμος Ελασσόνας σε συνεργασία με την ΑΜΚΕ Τυτώ την Πέμπτη 27 Ιουνίου στην αίθουσα Δημοτικού Συ [ ... ]

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγες ημέρες τα αθλητικά προγράμματα «Κύκλοι Άθλησης» και «Εργαστήρια Ευεξίας», τα οποία υλοποίησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η Αντιδη [ ... ]

Για την Πολωνία αναχωρεί την Τετάρτη 10 Ιουλίου η Φιλαρμονική του Δήμου Ελασσόνας όπου θα συμμετάσχει στο 16ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών στην πόλη Μσάνα Ντόλνα (Mszana a Dolna) [ ... ]

ΕΚΠΟΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΝΟΛ ΑΕ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ