Πρόσληψη υδρονομέων

Ο Δήμος Ελασσόνας θα προσλάβει για την αρδευτική περίοδο από 25-4-2011 έως 25-9-2011 τριάντα οκτώ (38) υδρονομείς άρδευσης.

Οι ενδιαφερόμενοι, οι οποίοι πρέπει να έχουν ηλικία μεταξύ 20 και 65 ετών, καλούνται να υποβάλλουν απαραιτήτως τα παρακάτω δικαιολογητικά έως τις 24 Απριλίου, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, στο Δήμο Ελασσόνας:

1. Αίτηση.

2. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας.

3. Πιστοποιητικό γέννησης.

4. Αντίγραφο ποινικού μητρώου.

5. Αποδεικτικό γραμματικών γνώσεων.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ

Έρχονται έλεγχοι και πρόστιμα

Αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα Μουσικής

Επιστολή στον Διοικητή της Δημόσιας Υπηρεσίας Απασχόλησης (ΔΥΠΑ) απέστειλε σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας, ζητώντας να επιληφθεί της υπόθεσης του κατα [ ... ]

Εκλέχτηκε το Νέο Συμβούλιο Νέων του Δήμου Ελασσόνας με τη συμμετοχή 29 νέων ηλικίας 17- 32 ετών, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν από το Δήμο Ελασσόνας οι εκπαιδευτικές συναντήσεις για γονείς, από το τμήμα Κοινωνικής Πρόνοιας-Κέντρο Κοινότητας σε συνεργασία με τον  [ ... ]