Διαδικτυακό ερωτηματολόγιο διερεύνησης επιλογών κινητικότητας στο Δήμο Ελασσόνας

Ο Δήμος Ελασσόνας, συμμετέχοντας στην παγκόσμια κινητοποίηση για το περιβάλλον και έχοντας στόχο την αναβάθμιση της ποιότητας ζωής των πολιτών στη πόλη και στην ευρύτερη περιοχή της, πήρε την πρωτοβουλία να εκπονήσει Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ), με στόχο την λειτουργική και αισθητική αναβάθμιση του οδικού δικτύου και κάθε δημόσιου χώρου.

Για το λόγο αυτό διενεργείται έρευνα κινητικότητας και χαρακτηριστικών μετακινήσεων. Βασικός σκοπός της έρευνας είναι η αποτύπωση των καθημερινών μετακινήσεων των κατοίκων. Tα συλλεγόμενα στοιχεία θα αξιοποιηθούν για το σχεδιασμό και τον καθορισμό των στόχων της επόμενης ημέρας.

Η συμμετοχή σας κρίνεται απαραίτητη και παράλληλα σας καθιστά άμεσους συνεργάτες της ομάδας μελέτης.

Για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο πατήστε εδώ

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκευφθείτε την ιστοσελίδα του ΣΒΑΚ Ελασσόνας https://www.svakelassona.com

Ν. ΓΑΤΣΑΣ: ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ ΤΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ – Η ΑΓΩΝΙΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ

Παρουσία του Διοικητή του Αστυνομικού τμήματος Ελασσόνας κ. Π. Μουταφίδη πραγματοποιήθηκε σύσκεψη στο δημαρχείο Ελασσόνας για το θέμα της διαχείρισης των αδέσπο [ ... ]