Αναστολή λειτουργίας των τμημάτων ένδυσης και υπόδησης στις λαϊκές αγορές του δήμου

laikiΟ Δήμος Ελασσόνας με αίσθημα ευθύνης για την δημόσια υγεία και την ανάγκη λήψης μέτρων αντιμετώπισης της διάδοσής του κορωνοϊού , αποφασίζει την αναστολή της λειτουργίας των λαϊκών αγορών του Δήμου Ελασσόνας για τα προϊόντα ένδυσης και υπόδησης από Τετάρτη 18 Μαρτίου 2020 και μέχρι 31 Μαρτίου 2020.

Για τα υπόλοιπα είδη που αφορά τρόφιμα οι λαϊκές αγορές θα λειτουργήσουν κανονικά, καθώς δεν έχει ανασταλεί από τους φορείς της πολιτείας η λειτουργίας τους.

Επισημαίνεται δε ότι θα πρέπει να λαμβάνονται όλα τα απαραίτητα μέτρα υγιεινής και προστασίας όπως όλοι γνωρίζουν.

Δείτε την Απόφαση Δημάρχου εδώ

Ν. ΓΑΤΣΑΣ: ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ ΤΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ – Η ΑΓΩΝΙΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ

Παρουσία του Διοικητή του Αστυνομικού τμήματος Ελασσόνας κ. Π. Μουταφίδη πραγματοποιήθηκε σύσκεψη στο δημαρχείο Ελασσόνας για το θέμα της διαχείρισης των αδέσπο [ ... ]

Ν. Γάτσας: «Άμεσα να αποζημιωθούν οι αμυγδαλοπαραγωγοί»