ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΟΕ (δια περιφοράς)

Ελασσόνα 23-03-2020
Αριθμ. Πρωτ:4522
ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ
(προσθήκη του 12ου θέματος

Σας γνωρίζουμε ότι θα πραγματοποιηθεί δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας την 27η του μηνός Μαρτίου του έτους 2020 ημέρα Παρασκευή και ώρα 11:30 π.μ., σύμφωνα με την από 11-3-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου και με την με αρ. πρωτ. 18318/13.03.2020 (ΑΔΑ: 9ΛΠΧ46ΜΤΛ6-1ΑΕ) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, για λήψη απόφασης επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση της 2ης Αναμόρφωσης του Προϋπολογισμού εσόδων - εξόδων του Δήμου οικονομικού έτους 2020

2. Έγκριση προγραμματισμού προσλήψεων εποχικού προσωπικού

3. Εισήγηση για απαλλαγή καταβολής ανταποδοτικών δημοτικών τελών για τους επαγγελματικούς λογαριασμούς παροχής ρεύματος για τις επιχειρήσεις που ανέστειλαν υποχρεωτικά τη λειτουργία τους σύμφωνα με την από 20-3-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου.

4. Εισήγηση για απαλλαγή καταβολής των τελών κατάληψης κοινόχρηστων χώρων σύμφωνα με την από 20-3-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου.

5. Ορισμός αμοιβής δικηγόρου που είχε οριστεί με την αρ.126/2019 απόφαση της Ο.Ε.

6. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής για την εξόφληση των εξόδων ΚΤΕΟ για οχήματα του Δήμου

7. Απαλλαγή υπολόγων χρηματικών ενταλμάτων προπληρωμής

8. Σύσταση πάγιας προκαταβολής έτους 2020 και ορισμός των υπολόγων διαχείρισης του ποσού της πάγιας προκαταβολής

9. Λήψη απόφασης για την άσκηση ή μη ένδικων μέσων επί της αρ. 3/2020 απόφασης του Ειρηνοδικείου Ελασσόνας

10. Λήψη απόφασης για την άσκηση ή μη ένδικων μέσων επί της αρ.379/2019 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Λάρισας

11. Έγκριση 1ου ΑΠΕ και 1ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου «Επισκευή - Συντήρηση σχολικών κτιρίων και αύλειων χώρων»

12. Συμπλήρωση της τιμολογιακής πολιτικής άρδευσης με επιμέρους περιπτώσεις

Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής παρακαλούνται να γνωστοποιήσουν τη θέση τους επί των θεμάτων μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ) ή και τηλεφωνικά στον αριθμό 2493350241 και 2493350224 έως τις 11:30 π.μ. της Παρασκευής 27-3-2020.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ

ΜΗΝΥΜΑ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΙΚ. ΓΑΤΣΑ Ελληνίδες, Έλληνες, Οι δραματικές εξελίξεις της εξάπλωσης του νέου κορωνοϊού κατακλύζουν τη σκέψη των συμπατριωτών μας σε όλ [ ... ]