Ανακοίνωση έναρξης εγγραφών στους Παιδικούς Σταθμούς

okpapΟ Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλλεγγύης & Παιδείας (ΟΚΠΑΠ) ανακοινώνει ότι αρχίζουν οι εγγραφές στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Ελασσόνας. Η υποβολή των αιτήσεων θα διαρκέσει από τη Δευτέρα 25 Μαΐου έως και την Παρασκευή 19 Ιουνίου για το σχολικό έτος 2020-2021.

Εξαιτίας των ιδιαίτερων συνθηκών λόγω των μέτρων για την αντιμετώπιση της κρίσης του κορωνοϊού COVID-19, και προκειμένου να αποφθεχθεί ο συνωστισμός, η κατάθεση των δικαιολογητικών μπορεί να γίνει:

1. ηλεκτρονικά στις διευθύνσεις : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

2. Με φυσική παρουσία στους κατά τόπους Παιδικούς Σταθμούς, κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού. Οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να καλούν στους Σταθμούς από την Δευτέρα 25 Μαΐου και ώρες 8.00πμ – 14.00μμ, ενώ η προσέλευση θα γίνεται με την τήρηση όλων των απαραίτητων μέσων προστασίας.

Α' Παιδικός Σταθμός Ελασσόνας : 24930 22419

Β' Παιδικός Σταθμός Ελασσόνας : 24930 24240

Παιδικός Σταθμός Λιβαδίου : 24930 41114

Παιδικός Σταθμός Βερδικούσιας : 24920 81218

Παιδικός Σταθμός Κρανέας : 24930 51346

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ

• Αίτηση

• Πιστοποιητικό γέννησης νηπίου

• Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

• Τελευταίο εκκαθαριστικό σημείωμα εφορίας (Ε1) ή τελευταίο εκκαθαριστικό μηνιαίων αποδοχών εργοδότη

• Βεβαίωση εργασίας της μητέρας από τον εργοδότη ή δήλωση του Ν.1599/1986

• Βεβαίωση γιατρού για την καλή σωματική και πνευματική υγεία του παιδιού και φωτοτυπία των εμβολίων

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΝΗΠΙΩΝ ΠΟΥ ΦΟΙΤΟΥΝ ΗΔΗ

• Αίτηση

• Βεβαίωση εργασίας της μητέρας από τον εργοδότη ή δήλωση του Ν.1599/1986

Η παρούσα ανακοίνωση θα αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης & Παιδείας (ΟΚΠΑΠ), στον πίνακα ανακοινώσεων του Δήμου Ελασσόνας, στους πίνακες ανακοινώσεων των Παιδικών Σταθμών καθώς και στην ιστοσελίδα του Δήμου Ελασσόνας .

Τα απαιτούμενα έγγραφα (έντυπο αίτησης, υπεύθυνη δήλωση παραλαβής του παιδιού, ατομική κάρτα υγείας φιλοξενούμενου παιδιού – το συμπληρώνει ο παιδίατρος, δελτίο ατομικών στοιχείων νηπίου), θα υπάρχουν στη διάθεση των ενδιαφερομένων γονιών στα γραφεία του Οργανισμού (ΟΚΠΑΠ) – ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ, στους κατά τόπους Παιδικούς Σταθμούς καθώς και στην επίσημη ιστοσελίδα του Δήμου www.dimoselassonas.gr

Συνημμένα αρχεία

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

ΑΤΟΜΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ-1