«Ειδικότητες προγράμματος κοινωφελούς χαρακτήρα»

Από το Δήμο Ελασσόνας ανακοινώνονται οι ειδικότητες των οχτάμηνων συμβάσεων του προγράμματος κοινωφελούς χαρακτήρα για τις 97 θέσεις που εγκρίθηκαν στο Δήμο Ελασσόνας.

Ξεκίνησε ήδη από τη Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020 και ώρα 11:00 π.μ. η υποβολή ηλεκτρονικών αιτήσεων από τους ενδιαφερόμενους εγγεγραμμένους ανέργους, 18 ετών και άνω, για 36.500 θέσεις πλήρους απασχόλησης και για χρονικό διάστημα 8 μηνών, στο πλαίσιο της δράσης «Προώθηση της απασχόλησης μέσω Προγραμμάτων Κοινωφελούς Χαρακτήρα για 36.500 άτομα σε Δήμους, Περιφέρειες, Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας Περιφερειών (ΚΚΠΠ)/συναφείς φορείς, Υπηρεσίες Υπουργείων και άλλων φορέων».

Η δράση έχει ως στόχο την ενίσχυση/προώθηση της απασχόλησης των ανέργων με έμφαση κυρίως σε ευπαθείς ομάδες πληθυσμού που αντιμετωπίζουν υψηλό κίνδυνο αποκλεισμού και συγχρηματοδοτείται από το ΕΣΠΑ και τον ΟΑΕΔ.

Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα, 6 Ιουλίου 2020 και ώρα 11:00 π.μ.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας δήλωσε: «Ο Δήμος Ελασσόνας υλοποιεί το πρόγραμμα απασχόλησης κοινωφελούς χαρακτήρα για την ενίσχυση της απασχόλησης ανέργων συμπολιτών μας. Οι οχτάμηνες συμβάσεις του προγράμματος θα μας δώσουν τη δυνατότητα να υλοποιήσουμε δράσεις στον τομέα της καθημερινότητας, της συντήρησης των υποδομών, της πολιτιστικής κληρονομιάς και της κοινωνικής αλληλεγγύης».

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΡΓΟΥ: "ΕΡΓΟ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ"

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ