Σε Ελασσόνα και σε χωριά της Ποταμιάς αύριο Τετάρτη δωρεάν τεστ COVID-19

Στην Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας θα βρίσκεται αύριο Τετάρτη 23 Μαρτίου από τις 10:00 π.μ. έως τις 14:00 μ.μ, κλιμάκιο του ΕΟΔΥ και της Περιφέρειας Θεσσαλίας, σε συνεργασία με το Δήμο Ελασσόνας, για δειγματοληπτικούς ελέγχους ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19.

Παράλληλα κλιμάκια του ΕΟΔΥ θα βρίσκονται σε χωριά της Ποταμιάς και συγκεκριμένα:

10:00-12:00 ΔΑΜΑΣΙ

12:00-14:00 ΔΟΜΕΝΙΚΟ

14:00-16:00 ΑΜΟΥΡΙ

10:00-12:00 ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ

12:00-14:00 ΜΑΓΟΥΛΑ

14:00-16:00 ΜΕΣΟΧΩΡΙ

Οι πολίτες μπορούν να εξετασθούν δωρεάν, γρήγορα και με ασφάλεια. Η διεξαγωγή των RapidTests εξασφαλίζει ασφάλεια για τους πολίτες, οι οποίοι δεν χρειάζεται να εισέρχονται για ελέγχους μέσα στα Νοσοκομεία, ενώ παράλληλα διευκολύνεται σημαντικά και το έργο του ιατρικού προσωπικού που δεν θα απασχολείται πλέον με τη λήψη δειγμάτων.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας δήλωσε: «Συνεχίζουμε σε συνεργασία με τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας τη διενέργεια δειγματοληψίας Rapid Tests από κλιμάκια του ΕΟΔΥ, προκειμένου να εξεταστούν γρήγορα και με ασφάλεια οι πολίτες μας. Παρακαλούνται όλοι οι κάτοικοι να προσέλθουν, καθώς η όλη διαδικασία είναι εύκολη, γρήγορη και ασφαλής και έτσι προστατεύουν καλύτερα τους εαυτούς τους και τους γύρω τους».

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Επιστολή στον προϊστάμενο του ΕΛΓΑ Λάρισας απέστειλε την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, ζητώντας να πραγματοποιηθούν αυτοψίες και έλεγχοι  [ ... ]

Τετάρτη 14 Απριλίου 2021 05:16
Στην Ελασσόνα αύριο Τετάρτη Rapid Tests