Ηλεκτρονικά οι αιτήσεις για άδεια χρήσης κοινόχρηστων χώρων

trapezokathismata-1-1021x5671589197815-1

Ηλεκτρονικά θα υποβάλλουν τις αιτήσεις τους στο Δήμο Ελασσόνας οι επαγγελματίες της εστίασης ( καφέ, εστιατόρια κ.α. ), ώστε να τους χορηγηθεί προσωρινή άδεια χρήσης κοινόχρηστου χώρου, μετά την επανεκκίνηση της εστίασης εκ νέου στις 3 Μαΐου.

Προκειμένου να διευκολυνθούν οι επαγγελματίες λόγω των αργιών και των μέτρων που αφορούν την επέκταση των τραπεζοκαθισμάτων τους, ώστε να αποφεύγεται ο συνωστισμός στους χώρους αυτούς, καλούνται να υποβάλλουν την αίτηση τους ηλεκτρονικά μέσα από τη σελίδα του δήμου www.dimoselassonas.gr και στο e-mail που θα δηλώσουν θα τους αποσταλεί από την υπηρεσία ηλεκτρονικά και η προσωρινή άδεια χρήσης.

Ο Δήμος Ελασσόνας το επόμενο διάστημα, με απόφαση του δημοτικού συμβουλίου, θα προβεί και σε σημαντική μείωση των τελών τραπεζοκαθισμάτων, ώστε να ενισχυθεί ο κλάδος της εστίασης, που όλο αυτό το διάστημα έχει πληγεί σημαντικά.

Οι ιδιοκτήτες καταστημάτων εστίασης υποβάλλουν αίτηση πατώντας τον σύνδεσμο

Με εντατικούς ρυθμούς προχωρούν οι εργασίες αναβάθμισης σχολικών κτηρίων στο Δήμο Ελασσόνας με έμφαση στη λειτουργικότητα, την ασφάλεια και την υγιεινή για τους  [ ... ]

Η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Πρόνοιας του Δήμου Ελασσόνας μέσω του Τμήματος Κοινωνικής Πρόνοιας και Κοινωνικής Υποστήριξης (Κέντρο Κοινότητας, ΚΕΠ Υγείας και Βοήθε [ ... ]

Στην αναβάθμιση των γηπέδων τένις στην Ελασσόνα προχώρησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω της Αντιδημαρχίας Παιδείας & Κοινωνικής Συνοχής, η οποία είναι αρμόδια για τη σ [ ... ]