Λειτουργία γραφείου της Διεύθυνσης Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών Κεντρικής Ελλάδος (Δ.Α.Ε.Φ.Κ.- Κ.Ε.) στη Θεσσαλία

Αθήνα 20-08-2021

Στα πλαίσια αρμοδιοτήτων της Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Κ.Ε. του Υπουργείου ΥΠΟ.ΜΕ., και για την εξυπηρέτηση των πληγέντων από τον σεισμό της 3ης Μαρτίου 2021, που έπληξε και τη περιοχή Θεσσαλίας, σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 10.05.2021 η Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Κ.Ε. λειτουργεί γραφείο στο Δήμο Τυρνάβου και κατόπιν αιτήματος και του Δήμου Ελασσόνας θα λειτουργεί και στον εν λόγω Δήμο γραφείο, εκ περιτροπής, στους χώρους που έχουν παραχωρηθεί από τους Δήμους.

Σκοπός των γραφείων είναι η ενημέρωση των πληγέντων πολιτών από υπαλλήλους της Διεύθυνσης και η παραλαβή κάθε είδους απαιτούμενων αιτήσεων στη διαδικασία αποκατάστασης των πληγέντων κτηρίων αλλά και στην επίλυση του προβλήματος προσωρινής στέγασής των.

Η λειτουργία των γραφείων θα γίνεται αποκλειστικά με την παρουσία υπαλλήλου της Υπηρεσίας.

Το προσεχές πρόγραμμα: 23-08-2021 έως 03-09-2021 θα είναι το κάτωθι:

Εβδομάδα από 23-08-2021 έως 27-08-2021 :

Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη: γραφείο Δήμου Τυρνάβου

Πέμπτη, Παρασκευή: γραφείο Δήμου Ελασσόνας

Εβδομάδα από 30-08-2021 έως 03-09-2021 :

Δευτέρα, Τρίτη: γραφείο Δήμου Τυρνάβου

Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή: γραφείο Δήμου Ελασσόνας

Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ του ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
ΕΠΙΠΤΩΣΕΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ
ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

Έρχονται έλεγχοι και πρόστιμα

Αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα Μουσικής

Επιστολή στον Διοικητή της Δημόσιας Υπηρεσίας Απασχόλησης (ΔΥΠΑ) απέστειλε σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας, ζητώντας να επιληφθεί της υπόθεσης του κατα [ ... ]

Εκλέχτηκε το Νέο Συμβούλιο Νέων του Δήμου Ελασσόνας με τη συμμετοχή 29 νέων ηλικίας 17- 32 ετών, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν από το Δήμο Ελασσόνας οι εκπαιδευτικές συναντήσεις για γονείς, από το τμήμα Κοινωνικής Πρόνοιας-Κέντρο Κοινότητας σε συνεργασία με τον  [ ... ]