Λειτουργία γραφείου της Διεύθυνσης Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών Κεντρικής Ελλάδος (Δ.Α.Ε.Φ.Κ.- Κ.Ε.) στη Θεσσαλία

Αθήνα 20-08-2021

Στα πλαίσια αρμοδιοτήτων της Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Κ.Ε. του Υπουργείου ΥΠΟ.ΜΕ., και για την εξυπηρέτηση των πληγέντων από τον σεισμό της 3ης Μαρτίου 2021, που έπληξε και τη περιοχή Θεσσαλίας, σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 10.05.2021 η Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Κ.Ε. λειτουργεί γραφείο στο Δήμο Τυρνάβου και κατόπιν αιτήματος και του Δήμου Ελασσόνας θα λειτουργεί και στον εν λόγω Δήμο γραφείο, εκ περιτροπής, στους χώρους που έχουν παραχωρηθεί από τους Δήμους.

Σκοπός των γραφείων είναι η ενημέρωση των πληγέντων πολιτών από υπαλλήλους της Διεύθυνσης και η παραλαβή κάθε είδους απαιτούμενων αιτήσεων στη διαδικασία αποκατάστασης των πληγέντων κτηρίων αλλά και στην επίλυση του προβλήματος προσωρινής στέγασής των.

Η λειτουργία των γραφείων θα γίνεται αποκλειστικά με την παρουσία υπαλλήλου της Υπηρεσίας.

Το προσεχές πρόγραμμα: 23-08-2021 έως 03-09-2021 θα είναι το κάτωθι:

Εβδομάδα από 23-08-2021 έως 27-08-2021 :

Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη: γραφείο Δήμου Τυρνάβου

Πέμπτη, Παρασκευή: γραφείο Δήμου Ελασσόνας

Εβδομάδα από 30-08-2021 έως 03-09-2021 :

Δευτέρα, Τρίτη: γραφείο Δήμου Τυρνάβου

Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή: γραφείο Δήμου Ελασσόνας

Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ του ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
ΕΠΙΠΤΩΣΕΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ
ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

Παρασκευή 12 Αυγούστου, 9 μ.μ.

Ευρεία σύσκεψη για την παρουσίαση της αρχιτεκτονικής μελέτης του Ανοιχτού Κέντρου Εμπορίου, την οποία εκπονεί κοινοπραξία μελετητικών γραφείων πραγματοποιήθηκ [ ... ]

Σάββατο 09 Ιουλίου 2022 07:41
Έρχονται οι «ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ 3»

Με τη συμμετοχή κορυφαίων αθλητών απ' όλη τη χώρα και τον κόσμο θα διεξαχθεί και φέτος ο Faethon Skyrace «Απόστολος Τσουρέκας», την Κυριακή 10 Ιουλίου στην ορεινή κοινότητ [ ... ]