Συνεχίζεται η λειτουργία γραφείου στην Ελασσόνα από τη Δ.Α.Ε.Φ.Κ.- Κ.Ε. Ενημέρωση πολιτών και παραλαβή αιτήσεων

fotoseismos

Στα πλαίσια ενημέρωσης των πληγέντων πολιτών μετά τον καταστροφικό σεισμό της 3ης Μαρτίου, ξεκινάει η λειτουργία γραφείου για τις επόμενες εβδομάδες στο Δήμο Ελασσόνας από υπαλλήλους της Διεύθυνσης Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών Κεντρικής Ελλάδος (Δ.Α.Ε.Φ.Κ.- Κ.Ε.) του Υπουργείου ΥΠΟ.ΜΕ.

Η λειτουργία των γραφείων θα γίνεται αποκλειστικά με την παρουσία υπαλλήλου της Υπηρεσίας, για συγκεκριμένες ημέρες, στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της ΔΕΥΑ Ελασσόνας ( Πνευματικό Κέντρο ) και το τηλέφωνο επικοινωνίας για τις ημέρες εξυπηρέτησης θα είναι το 24930-25053.

Σκοπός του γραφείου είναι η ενημέρωση των πληγέντων πολιτών και η παραλαβή κάθε είδους απαιτούμενων αιτήσεων στη διαδικασία αποκατάστασης των πληγέντων κτιρίων αλλά και στην επίλυση του προβλήματος προσωρινής στέγασής τους.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να εξυπηρετηθούν ακολούθως:

• Εβδομάδα από 18-10-2021 έως 22-10-2021

Πέμπτη 21/10 – Παρασκευή 22/10

• Εβδομάδα από 11-10-2021 έως 15-10-2021

Κλειστά

• Εβδομάδα από 4-10-2021 έως 8-10-2021

Πέμπτη 7/10 – Παρασκευή 8/10

• Εβδομάδα από 27-09-2021 έως 1-10-2021

Τετάρτη 29/9 - Πέμπτη 30/9 – Παρασκευή 1/10

Ορκίστηκε ενώπιον του Δημάρχου Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα, νέος Τοπικός Σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Κρανέας ο κ. Γεώργιος Κουτσιώρας.

Συνάντηση με το νέο Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ελασσόνας κ. Ελευθέριο Μουλτσιά, είχε στο γραφείο του ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, στον οποίο ευχήθη [ ... ]

Τη Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021 ο αντιδήμαρχος Ελασσόνας κ. Ιωάννης Καριπίδης επισκέφτηκε το Κέντρο Υγείας Ελασσόνας και είχε συνάντηση με την Διευθύντρια του Κ.Υ. Ελασ [ ... ]

Τα μέγιστα απέδωσε και φέτος η συνεργασία του Δήμου Ελασσόνας με την Περιφέρεια Θεσσαλίας για τη συντήρηση της αγροτικής και δασικής οδοποιίας σε κοινότητες των  [ ... ]

Με την ευκαιρία της συμπλήρωσης δύο χρόνων από την έναρξη της δημοτικής περιόδου, ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας παρουσιάζει έναν απολογισμό των πεπραγμένω [ ... ]