Παράταση ημερομηνίας υποβολής Αιτήσεων Χρηματοδότησης της Δράσης του ΕΠΑνΕΚ

banerplittomenesepixeiriseis

Δημοσιεύθηκε η δεύτερη (2η) τροποποίηση της Πρόσκλησης Υποβολής Αιτήσεων Χρηματοδότησης στη Δράση του ΕΠΑνΕΚ «Έκτακτη επιχορήγηση των περισσότερο πληττόμενων από την πανδημία επιχειρήσεων ψυχαγωγίας, διοργάνωσης εκδηλώσεων και εκθέσεων, τροφοδοσίας εκδηλώσεων, παροχής υπηρεσιών γυμναστήριου και σχολής χορού», σύμφωνα με την οποία η υποβολή αιτήσεων χρηματοδότησης παρατείνεται μέχρι την Παρασκευή 20 Μαΐου 2022 και ώρα 15:00, από την Παρασκευή 15 Απριλίου και ώρα 15:00 όπως ίσχυε.

Με την τροποποίηση της Πρόσκλησης προστίθενται και οι ΚΑΔ:

• 77.39.19.03 «Υπηρεσίες ενοικίασης εξοπλισμού εκθέσεων»

• 90.02.19 «Αλλες υποστηρικτικές υπηρεσίες των τεχνών του θεάματος»

• 90.04 «Εκμετάλλευση αιθουσών θεαμάτων και συναφείς δραστηριότητες»

Ωφελούμενοι της Δράσης είναι επιχειρήσεις, ανεξάρτητα από τη νομική τους μορφή, των κλάδων:

• Παροχής υπηρεσιών οργάνωσης συνεδρίων/εμπορικών εκθέσεων,

• Τροφοδοσίας για εκδηλώσεις,

• Εστίασης/διασκέδασης/ψυχαγωγίας,

• Γυμναστηρίων και σχολών χορού.

Η υποβολή αιτήσεων και δικαιολογητικών:

(i) γίνεται ηλεκτρονικά στο: www.ependyseis.gr

(ii) διαρκεί από 16/03/22 μέχρι 20/05/22

Οι αιτήσεις χρηματοδότησης θα αξιολογηθούν με σειρά προτεραιότητας, σύμφωνα με την ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής στο ΠΣΚΕ.

React EU - Η Δράση χρηματοδοτείται στο πλαίσιο της απόκρισης της Ένωσης στην πανδημία COVID-19

Για κάθε πρόσθετη πληροφορία σχετικά με τη Δράση μπορείτε να απευθυνθείτε ή να ανατρέξετε:

• στο Γραφείο Πληροφόρησης ΕΥΔ ΕΠΑνΕΚ: Δραγατσανίου 8, πλατεία Κλαυθμώνος, Αθήνα. Ώρες λειτουργίας: Δευτέρα έως και Παρασκευή από τις 10.00 π.μ. έως τις 2.00 μ.μ.

• στο 801 11 36 300 (από σταθερό, με αστική χρέωση από τις 9.00 π.μ έως τις 4.30 μ.μ.

• στην ιστοσελίδα της Δράσης

• στην ιστοσελίδα www.espa.gr

• στα σημεία Πληροφόρησης ΕΦΕΠΑΕ & των Περιφερειακών Μονάδων του: www.efepae.gr

Υπεγράφη η σύμβαση του έργου με την ανάδοχο εταιρεία