Προγράμματα κατάρτισης από το Κέντρο «ΔΗΜΗΤΡΑ» Στεφανόβουνου

BannerElgonew

Το Κέντρο "ΔΗΜΗΤΡΑ" ΛΑΡΙΣΑΣ και το Κέντρο "ΔΗΜΗΤΡΑ" ΣΤΕΦΑΝΟΒΟΥΝΟΥ θα υλοποιήσουν, στο πλαίσιο του Προγράμματος Κατάρτισης για τους Δικαιούχους Γεωργούς του Υπομέτρου 6.3 "Ενισχύσεις για την Ανάπτυξη μικρών γεωργικών εκμεταλλεύσεων" του ΠΑΑ 2014-2020, και για το διάστημα Μαΐου του τρέχοντος έτους έως και τον Νοέμβριο του 2022 , 6 προγράμματα κατάρτισης 90 ωρών το καθένα, με θέματα "ΦΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ", "ΖΩΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ" και "ΦΥΤΙΚΗ-ΜΙΚΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ", στους Δήμους Λάρισας – Ελασσόνας – Φαρσάλων .

Οι ενδιαφερόμενοι – υπόχρεοι εκπαίδευσης να επικοινωνήσουν άμεσα με το Κέντρο «ΔΗΜΗΤΡΑ» ΛΑΡΙΣΑΣ στο τηλέφωνο 2410620052.

Ενημέρωση πραγματοποιήθηκε στους προέδρους των κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας αναφορικά με τις υπηρεσίες που παρέχονται σε όλους τους κατοίκους από το Κέντρο Κο [ ... ]

Συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ ξεκίνησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω του ΚΕΠ Υγείας και του αρμόδιου αντιδημάρχου κ. Ιω. Καριπίδη. Η κινητή μονάδα του ΚΕΘΕΑ θα βρίσκεται σ [ ... ]

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ βρέθηκε πριν από λίγες ημέρες στην κοινότητα Βερδικούσιας προκειμένου να ενημερωθού [ ... ]

Αυτοψία στο πεδίο των εργασιών του νέου έργου αντικατάστασης ολοκλήρου του δικτύου ύδρευσης της πόλης της Ελασσόνας, το οποίο ξεκίνησε πριν λίγες ημέρες, πραγματ [ ... ]