Προγράμματα κατάρτισης από το Κέντρο «ΔΗΜΗΤΡΑ» Στεφανόβουνου

BannerElgonew

Το Κέντρο "ΔΗΜΗΤΡΑ" ΛΑΡΙΣΑΣ και το Κέντρο "ΔΗΜΗΤΡΑ" ΣΤΕΦΑΝΟΒΟΥΝΟΥ θα υλοποιήσουν, στο πλαίσιο του Προγράμματος Κατάρτισης για τους Δικαιούχους Γεωργούς του Υπομέτρου 6.3 "Ενισχύσεις για την Ανάπτυξη μικρών γεωργικών εκμεταλλεύσεων" του ΠΑΑ 2014-2020, και για το διάστημα Μαΐου του τρέχοντος έτους έως και τον Νοέμβριο του 2022 , 6 προγράμματα κατάρτισης 90 ωρών το καθένα, με θέματα "ΦΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ", "ΖΩΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ" και "ΦΥΤΙΚΗ-ΜΙΚΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ", στους Δήμους Λάρισας – Ελασσόνας – Φαρσάλων .

Οι ενδιαφερόμενοι – υπόχρεοι εκπαίδευσης να επικοινωνήσουν άμεσα με το Κέντρο «ΔΗΜΗΤΡΑ» ΛΑΡΙΣΑΣ στο τηλέφωνο 2410620052.

Έρχονται έλεγχοι και πρόστιμα

Αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα Μουσικής

Επιστολή στον Διοικητή της Δημόσιας Υπηρεσίας Απασχόλησης (ΔΥΠΑ) απέστειλε σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας, ζητώντας να επιληφθεί της υπόθεσης του κατα [ ... ]

Εκλέχτηκε το Νέο Συμβούλιο Νέων του Δήμου Ελασσόνας με τη συμμετοχή 29 νέων ηλικίας 17- 32 ετών, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν από το Δήμο Ελασσόνας οι εκπαιδευτικές συναντήσεις για γονείς, από το τμήμα Κοινωνικής Πρόνοιας-Κέντρο Κοινότητας σε συνεργασία με τον  [ ... ]