Ανακοίνωση - Πρόσκληση για συμμετοχή στην Εμποροπανήγυρη Αναλήψεως 2022

dimoslogo

Ο Δήμος Ελασσόνας στα πλαίσια διοργάνωσης της ετήσιας εμποροπανήγυρης Αγίας Αναλήψεως του Σωτήρος στη Συκέα Ελασσόνας στις (01-02/06/2022) καλεί όσους επιθυμούν να λάβουν μέρος σε αυτή, να παρευρεθούν την Δευτέρα 30/05/2022 και ώρα 11:00 π.μ. έως 12:00 π.μ. στο χώρο της της Εμποροπανήγυρης για την διάθεση των χώρων.

Για όσους χώρους παραμείνουν αδιάθετοι η διαδικασία θα επαναληφθεί την Τρίτη 31-05-2022 και ώρα 10:00 μ.μ. στο ίδιο μέρος.

Η διάθεση των χώρων της Εμποροπανήγυρης θα γίνει από την αρμόδια επιτροπή του Δήμου Ελασσόνας σύμφωνα με την υπ' αριθμόν 182/2022 απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στον κ. Παπαθανασίου Απόστολο τηλ. 2493350243.

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Εμποροπανήγυρης Αναλήψεως

Τσούρης Κίμωνας

Ο σεφ κ. Νικόλας Σακελλαρίου αφήνει για λίγο τα λαμπερά πλατό και έρχεται στην Ελασσόνα το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της Πανελλήνιας Γιορτή [ ... ]

Μια νέα σύγχρονη σχολική μονάδα παραδόθηκε από το Δήμο Ελασσόνας στους μαθητές του 1ου Νηπιαγωγείου, με την έναρξη της σχολικής χρονιάς, σε χώρο που μίσθωσε ο δήμο [ ... ]