Πρόσκληση για συμμετοχή σε διαδικτυακές ημερίδες του Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού σε συνεργασία με το ΕΔΔΥΠΠΥ

paidikidiatrofi

Αξιότιμοι,

Το Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων ΠΟΥ (ΕΔΔΥΠΠΥ) και ο Δήμος Ελασσόνας, σας καλεί να παρακολουθήσετε ένα Νέο κύκλο Διαδικτυακών Ημερίδων από το Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού, για τη βελτιστοποίηση των πρακτικών στη διατροφή των παιδιών, με το ακρωνύμιο Best-ReMaP.

Η ανωτέρω δράση στοχεύει στη βελτίωση της σύστασης των τροφίμων, που καταναλώνονται από παιδιά στις χώρες της Ευρώπης, στη μείωση του αντίκτυπου της επιβλαβούς διαφήμισης των τροφίμων στα παιδιά, στη βελτίωση της ποιότητας των προσφερόμενων γευμάτων σε δημόσιες δομές καθώς και στην ενίσχυση της δικτύωσης των εμπλεκόμενων με τη διατροφή φορέων, σε ευρωπαϊκό και εθνικό επίπεδο.

Η πρώτη διαδικτυακή Ημερίδα είναι στις 20/9/2022: «Βελτιώνοντας τη Διατροφή των Παιδιών» και ώρα 18:00-19:30.

Για να παρακολουθήσετε την ημερίδα πατήστε εδώ

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα για τις ανωτέρω Ημερίδες εδώ.

Επισυνάπτεται η πρόσκληση για τις ανωτέρω Ημερίδες εδώ

Απινιδωτής θα βρίσκεται σε κάθε γήπεδο κατά την διάρκεια του αγώνα

Επιπλέον 5 εξωτερικούς απινιδωτές (μηχανήματα καρδιοαναπνευστικής αναζωογόνησης) τοποθέτησε σε κοινότητες του Δήμου Ελασσόνας ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασί [ ... ]

Δημοπρασία για την εκμίσθωση του Δημοτικού Ξενώνα Καρυάς διενεργεί ο Δήμος Ελασσόνας, σύμφωνα με τους όρους που καθορίστηκαν από την Οικονομική Επιτροπή του δήμο [ ... ]