Έναρξη συναντήσεων Σχολής Γονέων Ιεράς Μητροπόλεως Ελασσόνας

ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΣ ΕΛΑΣΣΩΝΟΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΕΟΤΗΤΟΣ ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Μετά την διετή και πλέον αναστολή των συναντήσεων της Σχολής Γονέων εξαιτίας των μέτρων προστασίας από τον covid-19, η Ιερά Μητρόπολη με χαρά ανακοινώνει την εκ νέου έναρξη των συναντήσεων το προσεχές Σάββατο 1 Οκτωβρίου ε.ε. και ώρα 6:00 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο της Ι. Μητροπόλεως.

Προσκεκλημένοι σ' αυτή την πρώτη συνάντηση είναι ο Αρχιφύλακας κ. Απόστολος Καψάλης και η Ανθυπαστυνόμος κ. Άννα Καραμπάση οι οποίοι θα αναπτύξουν το επίκαιρο θέμα: «Λέμε ΝΑΙ στο διαδίκτυο, αλλά με ασφάλεια».

«Σερφάροντας» σ' έναν πλουραλιστικό αλλά συνάμα επικίνδυνο κόσμο πληροφορίας, ενημέρωσης και διασκέδασης, χρειαζόμαστε δικλείδες ασφαλείας προκειμένου η γνώση, η χαρά και το παιχνίδι να πραγματώνονται με ασφάλεια και προστασία.

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]