Έναρξη συναντήσεων Σχολής Γονέων Ιεράς Μητροπόλεως Ελασσόνας

ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΣ ΕΛΑΣΣΩΝΟΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΕΟΤΗΤΟΣ ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Μετά την διετή και πλέον αναστολή των συναντήσεων της Σχολής Γονέων εξαιτίας των μέτρων προστασίας από τον covid-19, η Ιερά Μητρόπολη με χαρά ανακοινώνει την εκ νέου έναρξη των συναντήσεων το προσεχές Σάββατο 1 Οκτωβρίου ε.ε. και ώρα 6:00 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο της Ι. Μητροπόλεως.

Προσκεκλημένοι σ' αυτή την πρώτη συνάντηση είναι ο Αρχιφύλακας κ. Απόστολος Καψάλης και η Ανθυπαστυνόμος κ. Άννα Καραμπάση οι οποίοι θα αναπτύξουν το επίκαιρο θέμα: «Λέμε ΝΑΙ στο διαδίκτυο, αλλά με ασφάλεια».

«Σερφάροντας» σ' έναν πλουραλιστικό αλλά συνάμα επικίνδυνο κόσμο πληροφορίας, ενημέρωσης και διασκέδασης, χρειαζόμαστε δικλείδες ασφαλείας προκειμένου η γνώση, η χαρά και το παιχνίδι να πραγματώνονται με ασφάλεια και προστασία.

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως

Απινιδωτής θα βρίσκεται σε κάθε γήπεδο κατά την διάρκεια του αγώνα

Επιπλέον 5 εξωτερικούς απινιδωτές (μηχανήματα καρδιοαναπνευστικής αναζωογόνησης) τοποθέτησε σε κοινότητες του Δήμου Ελασσόνας ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασί [ ... ]

Δημοπρασία για την εκμίσθωση του Δημοτικού Ξενώνα Καρυάς διενεργεί ο Δήμος Ελασσόνας, σύμφωνα με τους όρους που καθορίστηκαν από την Οικονομική Επιτροπή του δήμο [ ... ]