Οι Επιδημίες του Χειμώνα, - Οι Πολίτες ρωτούν, οι Ειδικοί Ιατροί απαντούν

afisaepidimies

Ο Δήμος Ελασσόνας και το Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγειών Πόλεων σας προσκαλούν στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί, σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρείας Χημειοθεραπεία και τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών, διαδικτυακά τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 18:00 - 19:30.

Η εκδήλωση έχει στόχο την ορθή ενημέρωση για την αντιμετώπιση των επιδημιών του χειμώνα, όπως ιώσεις, γρίπη καθώς και έναντι της πανδημίας covid-19, που ταλαιπωρούν τόσο τους ενήλικες όσο και τα παιδιά. Μέσα από προσεκτικά επιλεγμένες ερωτήσεις οι ειδικοί ιατροί καλούνται να καλύψουν απορίες των πολιτών σχετικά με το θέμα. Στο πάνελ θα συμμετάσχουν 4 ιατροί μέλη της Εταιρείας Χημειοθεραπείας, ενώ τη συζήτηση θα συντονίζει η δημοσιογράφος κα Ελένη Καμάρα, η οποία θα απευθύνει και τις ερωτήσεις στους ιατρούς. Επιπλέον, όσοι πολίτες συμμετάσχουν στην εκδήλωση θα έχουν τη δυνατότητα να απευθύνουν επιπλέον ερωτήσεις, σχετικές με το θέμα.

Για να συνδεθείτε στην πλατφόρμα zoom ακολουθείστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

(link): https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_mM39hH4jT2ywCchF-SUdTg

Η live μετάδοση της ημερίδας θα πραγματοποιηθεί στην σελίδα της κεντρικής δομής των ΚΕΠ Υγείας. https://www.facebook.com/kentrikidomikepygeias

Η συμμετοχή για όλους είναι ΔΩΡΕΑΝ

Απινιδωτής θα βρίσκεται σε κάθε γήπεδο κατά την διάρκεια του αγώνα

Επιπλέον 5 εξωτερικούς απινιδωτές (μηχανήματα καρδιοαναπνευστικής αναζωογόνησης) τοποθέτησε σε κοινότητες του Δήμου Ελασσόνας ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασί [ ... ]

Δημοπρασία για την εκμίσθωση του Δημοτικού Ξενώνα Καρυάς διενεργεί ο Δήμος Ελασσόνας, σύμφωνα με τους όρους που καθορίστηκαν από την Οικονομική Επιτροπή του δήμο [ ... ]

Την πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου συνολικά δύο (2) ατόμων για την υλοποίηση της δράσης «Προώθηση και υποστήριξη παιδιών για την  [ ... ]

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ