«Χριστουγεννιάτικα Εδέσματα» στην Ελασσόνα

edesmata1Με απόλυτη επιτυχία συνεχίστηκαν οι Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις από το Δήμο Ελασσόνας το Σάββατο 27 Δεκεμβρίου 2014.

Παραδοσιακές εορταστικές λιχουδιές που ετοίμασαν γυναίκες των Πολιτιστικών και Μορφωτικών συλλόγων είχαν την τύχη να δοκιμάσουν όσοι πέρασαν από την κεντρική πλατεία Ελασσόνας.

Εκεί οι Πολιτιστικοί και Μορφωτικοί σύλλογοι των δημοτικών διαμερισμάτων Αετοράχης, Δρυμού, Κρανέας, ο Μορφωτικός Σύλλογος Βαροσίου και ο Σύλλογος Λιβαδιωτών Ελασσόνας «Ο Γεωργάκης Ολύμπιος», προσέφεραν παραδοσιακά εδέσματα και γλυκίσματα.

Μαζί τους ήταν και μαθητές του 2ου ΙΕΚ Λάρισας, που μαγείρεψαν και προσέφεραν στον κόσμο, χριστουγεννιάτικα πιάτα υπό την εποπτεία του σεφ κ. Λευτέρη Κουτσιμανή.

Συμμετείχαν οι μαθητές: Παπαπέτρου Σοφία, Γουργιώτη Βαρβάρα, Γκατρή Ευαγγελία, Τσιαντέ Αλεξάνδρα, Καλπούζης Αλέξανδρος, Καρκασίνας Αθανάσιος, Γραβάνης Ηλίας, Καρτσιόλας Παναγιώτης, Γρεβενίτη Μαρία.

Εξοπλισμός εστίασης και χορηγός: Λάμπρος Γκουνέλας.

edesmata2 edesmata4edesmata3

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]