Σε επιτροπές της ΚΕΔΕ ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Nikolaos EvaggelouΕυαγγέλου: Η Ελασσόνα «παρούσα» στα ανώτερα αυτοδιοικητικά όργανα

Στην επιτροπή Ανάπτυξης και Υποστήριξης της Επιχειρηματικότητας καθώς και στην επιτροπή Πολιτικής Προστασίας της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, στο ανώτερο δηλαδή αυτοδιοικητικό όργανο της χώρας, θα συμμετέχει ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, σύμφωνα με απόφαση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΕΔΕ.

Μετά την ολοκλήρωση του σχετικού ορισμού ο κ. Ευαγγέλου προέβη στην ακόλουθη δήλωση:

«Ο δήμος Ελασσόνας θα είναι παρών σε όλες τις αυτοδιοικητικές εξελίξεις της χώρας και στην παραγωγή πολιτικής από τα αρμόδια θεσμικά όργανα, με στόχο αφενός την προώθηση των συμφερόντων της περιοχής, αφετέρου την συλλογική προσπάθεια ώστε η χώρα μας να εκσυγχρονιστεί και να ξεπεράσει το συντομότερο δυνατόν την οικονομική κρίση που μαστίζει την κοινωνία μας τα τελευταία χρόνια».

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]