Στην «πρώτη» του ΓΣΕ Ελασσόνας ο Ευαγγέλου

basket1Το «παρών» στην επίσημη πρώτη του Γυμναστικού Συλλόγου Ένωσης Ελασσόνας έδωσε ο δήμαρχος της πόλης κ. Νίκος Ευαγγέλου, εκφράζοντας με τον τρόπο αυτό την αμέριστη συμπαράστασή του στην ομάδα μπάσκετ της Ελασσόνας.

Αμέσως μετά τον καθιερωμένο αγιασμό ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Η παρουσία μου στην πρώτη συγκέντρωση του ΓΣΕ Ελασσόνας δεν είναι μια πράξη συμβολική. Είναι μια πράξη ουσίας με την οποία θέλω να υποδηλώσω πως τόσο εγώ προσωπικά, καθώς και η δημοτική μου αρχή θα είμαστε αρωγοί στην προσπάθεια της ομάδας και των παιδιών της.

Θέλω να σταθώ ιδιαίτερα στην διοίκηση της ομάδας, στον πρόεδρο της, φίλο, Θανάση Μπίζιο καθώς και σε όλους τους συνεργάτες του, οι οποίοι βάζουν ψηλούς στόχους και είναι πρόθυμοι να αγωνιστούν μεθοδικά και σκληρά για να τους επιτύχουν.

Τέλος, θέλω να ευχηθώ καλή αγωνιστική σεζόν, χωρίς τραυματισμούς. Η ομάδα αυτή ας αποτελέσει ένα μεγάλο κίνητρο για όλους τους νέους της περιοχής ώστε να προαχθεί το πνεύμα του αθλητισμού και της άμιλλας, στοιχεία απαραίτητα για τη συγκρότηση μιας υγειούς κοινωνίας».

Στη φωτο ο κ. Ευαγγέλου με τον δημοτικό σύμβουλο κ. Τάσο Γκατζιούρα και τους ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΝΙΚΟΥ(έφορος μπάσκετ )ΚΟΣΜΑ ΖΙΑΝΝΑ (γενικός αρχηγός) ΓΚΑΤΖΙΟΥΡΑ ΙΩΑΝΝΗ (ταμίας) ΜΠΙΖΙΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ) ΣΑΛΕΠΤΣΗ ΜΑΚΗ (προπονητής ακαδημιων)

basket2

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]